ME U20: Portugalia bez szans

• Data publikacji: 15.07.2018, 19:55

Polscy koszykarze z kolejnym zwycięstwem na Mistrzostwach Europy do lat 20 dywizji B w Sofii. Tym razem Biało-Czerwoni rozgromili Portugalię 93:63.

Podopieczni trenera Przemysława Frasunkiewicza byli murowanymi faworytami tego spotkania. Przed starciem z Polakami, koszykarze z Półwyspu Iberyjskiego rozegrali na tych mistrzostwach jeden mecz, zakończony wyraźną porażką z Finlandią. Nie było więc większym zaskoczeniem, że po dość wyrównanym początku, w drugiej połowie pierwszej kwarty Biało-Czerwoni odskoczyli rywalom na siedem punktów.

Wydawało się, że w drugiej kwarcie nasi juniorzy szybko powiększą swoją przewagę. Stało się jednak zupełnie odwrotnie - to Portugalczycy grali lepiej, co sprawiło, że na niespełna trzy minuty przed końcem pierwszej połowy zbliżyli się do naszego zespołu na zaledwie jeden punkt. Na całe szczęście trójki Musiała oraz Kurpisza, a chwilę później akcja zakończona wsadem Boguckiego ponownie przywróciła nas na siedmiopunktowe prowadzenie. Ostatecznie na przerwę Biało-Czerwoni schodzili z wynikiem 44:36.

Trzecia kwarta nie pozostawiła już żadnych wątpliwości. To była istna demolka w wykonaniu polskiego zespołu! 35 punktów, 6 trójek i - co chyba najważniejsze - zaledwie 11 "oczek" rywali. Na ostatnie dziesięć minut Polacy wychodzili prowadząc różnicą 32 punktów, toteż w czwartej kwarcie mogli nieco zwolnić. Ostatecznie spotkanie z Portugalią zakończyli zwycięstwem 93:63, pieczętując swój awans do ćwierćfinału.

Teraz przed zespołem Przemysława Frasunkiewicza dwa dni przerwy. Ostatni mecz w grupie Polacy rozegrają w środę, przeciwko reprezentacji Kosowa.

Polska - Portugalia 93:63 (20:13, 24:23, 35:11, 14:16)