Serie A: Inter wygrywa i pewnie kroczy po Scudetto

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 04.03.2021, 22:42

Spotkanie 25. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy Parma Calcio 1913 a Interem Mediolan zakończyło się zwycięstwem gości. Po dwóch trafieniach Alexisa Sancheza triumfowali oni 2:1.

Oba zespoły spisują się w tym sezonie diametralnie różnie. Przed tym meczem „Nerazzurri” znajdowali się na pierwszej lokacie z 56 punktami na koncie i pewnie zmierzają po Scudetto. Zawodnicy „Crociati” byli zaś jednym z ligowych outsiderów ligi i mieli zaledwie 15 „oczek”. W dodatku na piętnaście ostatnich meczów wygrali oni zaledwie raz. W pierwszym meczu tych drużyn w tym sezonie padł wynik 2:2. W rewanżu również dość zdecydowanym faworytem byli jednak goście.

Obaj trenerzy mogli skorzystać praktycznie ze wszystkich zawodników ze swoich kadr.

Od pierwszych minut to jednak gospodarze mieli delikatną przewagę, co z pewnością było dość niecodziennym widokiem. Obraz gry do końca pierwszej połowy nie uległ zbytnio zmianie i zaskakująco wynik brzmiał 0:0.

W drugiej połowie Inter się przebudził i już w 54. minucie wyszedł na prowadzenie. W zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Alexis Sanchez i wyprowadził gości na prowadzenie. Osiem minut później Chilijczyk zdobył kolejną bramkę. Wykorzystał on ładne podanie Romelu Lukaku i strzałem po ziemi skierował futbolówkę do bramki strzeżonej przez Luigiego Sepe. W 71. minucie Parma zdobyła kontaktową bramkę. Samira Handanovicia potężnym strzałem pokonał Hernani. Kolejne minuty upływały raczej wyrównanie i więcej bramek już nie zobaczyliśmy. Inter triumfował 2:1.

Wynik ten spowodował, że Inter utrzymał swoją pozycję w tabeli i coraz pewniejszym krokiem zmierza ku odzyskaniu po wielu latach mistrzostwa Włoch. Parma z kolei dalej gra bardzo źle i bardzo ciężko będzie im się uchronić przed degradacją do Serie B.

Parma Calcio 1913 - Inter Mediolan 1:2 (0:0)

Bramki: 71’ Hernani – 54’ Sanchez, 62’ Sanchez

Parma: Sepe – Gagliolo (66’ Pezzella), Valenti (67’ Busi), Osorio, Bani – Kurtić, Brugman, Hernani (85’ Pelle) – Kucka (67’ Inglese) – Man (46’ Mihaila), Karamah

Inter: Handanović – Bastoni, de Vrij, Skrinar – Perisić (84’ Darmian), Eriksen (67’ Vidal), Brozović, Barella, Hakimi – Lukaku, Sanchez (76’ Martinez)

Żółte kartki: 90+3’ Darmian

Sędzia: Fabrizio Pasqua