NHL: porażka Tampy w Chicago

• Data publikacji: 06.03.2021, 09:28

Za nami sześć kolejnych meczów ligi NHL. Ciekawie było w Chicago, gdzie lider Dywizji Centralnej Tampa Bay Lightning przegrała 3:4 po rzutach karnych z miejscowymi Blackhawks. Emocji nie zabrakło także w innych spotkaniach.

Hokeiści z Tampy byli faworytami w meczu z Chicago Blackhawks. Na początku rywalizacji wszystko przebiegało po ich myśli, bo za sprawą Anthony'ego Cirelliego i Alexa Killorna wyszli na prowadzenie 2:0. Jeszcze w pierwszej tercji trafienie dla gospodarzy zanotował Alex DeBrincat. Tym samym przekroczył granicę stu bramek zdobytych na lodowiskach najlepszej ligi świata. Dodatkowo zmotywowany tą sytuacją DeBrincat później doprowadził do wyrównania. W trzeciej części gry losy meczu nie zostały rozstrzygnięte. Najpierw dla Tampy trafił Ryan McDonagh, ale szybko wyrównał Dominik Kubalik. Dogrywka także nie przyniosła rezultatu. Doszło do rzutów karnych, w których jedyne trafienie zanotował Philipp Kuraszew i zespół z Chicago wygrał 4:3. Niepokonany w serii karnych był bramkarz Blackhawks, Malcolm Subban. Tampa utrzymała pierwsze miejsce w dywizji, a Chicago zajmuje czwartą pozycję.

Chicago Blackhawks - Tampa Bay Lightning 4:3 (1:2, 1:0, 1:1, 0:0, 1:0) po rzutach karnych

Po zwycięstwo sięgnął lider Dywizji Zachodniej - Vegas Golden Knights. Rycerze musieli włożyć dużo trudu, aby pokonać San Jose Sharks. Początek meczu był idealny dla gości z Las Vegas, którzy objęli prowadzenie 3:0. Bramki strzelili: Reilly Smith, Chandler Stephenson i Max Pacioretty. Później dla Sharks w przewadze trafił Brent Burns. Sędziowie uznali gola dopiero po wideoanalizie. Bramkę kontaktową zdobył Matt Nieto i po dwóch tercjach było tylko 3:2 dla Golden Knights. Na 4:2 dla Rycerzy trafił Alex Tuch. Sharks nie złożyli broni. Najpierw bramkę zdobył Logan Couture, a na minutę przed końcem podstawowego czasu gry poważny błąd bramkarza rywali wykorzystał Kevin Labanc. Doszło do dogrywki, po której cieszyli się jednak Vegas Golden Knights. Goście triumfowali po trafieniu Maxa Pacioretty'ego i umocnili się na czele dywizji. Sharks zajmują w niej przedostatnie, 7. miejsce.

San Jose Sharks - Vegas Golden Knights 4:5 (0:2, 2:1, 2:1, 0:1) po dogrywce