Fortuna 1 Liga: Derby Łodzi na remis!

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 06.03.2021, 14:40

Spotkanie 19. kolejki polskiej Fortuna 1 Ligi, a dokładniej 66. Derby Łodzi pomiędzy ŁKS-em Łódź a Widzewem Łódź zakończyły się remisem. Po bramkach Ricardinho i Pirulo dla ŁKS-u oraz Nowaka i Ameyawa dla Widzewa padł wynik 2:2.

Oba zespoły spisują się w tym sezonie dość różnie. Przed tym meczem „Widzewiacy” znajdowali się na dziesiątej lokacie z 23 punktami na koncie. Zawodnicy „Rycerzy Wiosny” byli zaś na drugiej pozycji i mieli 35 „oczek. W pierwszym meczu tych drużyn w tym sezonie ŁKS triumfował 2:0, jednak w rewanżu ciężko było wskazać faworyta, bo „ŁKS-iacy” grają od kilku meczów nie najlepiej, zaś Widzew jest zdecydowanie na fali wznoszącej.

Obaj trenerzy mogli skorzystać praktycznie ze wszystkich zawodników ze swoich kadr.

Pierwsze minuty spotkania były bardzo wyrównane i ciężko było wskazać drużynę, która by przeważała na placu gry. W 25. minucie zobaczyliśmy pierwszą bramkę. Po dośrodkowaniu Kacpra Gacha, Krystian Nowak zachował się niczym rasowy napastnik i pewnie pokonał Arkadiusza Malarza. „Widzewiacy” poszli za ciosem i już cztery minuty później prowadzili 2:0. Po dośrodkowaniu Łukasza Kosakiewicza bramkę głową zdobył Michael Ameyaw. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza część gry.

Od początku drugiej połowy ŁKS mocno ruszył do ataku i już w 49. minucie Pirulo zdobył kontaktowe trafienie. Kolejne minuty to kolejne groźne ataki gospodarzy. W 85. minucie ŁKS w końcu wyrównał. Gola zdobył chwilę wcześniej wprowadzony na boisko Ricardinho, który popisał się fantastyczną przewrotką. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2.

Wynik ten spowodował, że ŁKS utrzymał swoją pozycję w tabeli, chociaż na koniec kolejki mogą spaść w dół. Widzew z kolei dalej gra nieźle i nadal pozostaje w środku tabeli.

ŁKS Łódź – Widzew Łódź 2:2 (0:2)

Bramki: 49’ Pirulo, 85’ Ricardinho - 25’ Nowak, 29’ Ameyaw

ŁKS: Malarz – Klimczak, Sobociński, Moros, Wolski (64’ Dankowski) – Dominguez, Rozwandowicz (83’ Ricardinho), Trąbka (64’ Rygaard) – Sekulski, Janczukowicz, Pirulo

Widzew: Wrąbel – Gach (65’ Becht), Tanżyna, Nowak, Kosakiewicz – Ameyaw (79’ Kun), Poczobut, Mucha, Michalski (79’ Samiec-Talar) – Robak (58’ Hanousek), Kita (58’ Tomczyk)

Żółte kartki: 21’ Janczukowicz, 24’ Trąbka, 80’ Sobociński, 87’ Kun – 74’ Hanousek

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski