Biathlon - MŚJ: Reprezentacje Francji najlepsze w sztafetach

• Data publikacji: 06.03.2021, 15:20

Mistrzostwa świata juniorów w biathlonie zakończone. W ostatnich zawodach biathloniści i biathlonistki walczyły o medale w sztafetach. Wśród kobiet wygrały Francuzki przed Włoszkami i Austriaczkami, natomiast u mężczyzn najlepsi byli Francuzi, którzy wygrali z Norwegami i Czechami.

W biegu sztafetowym kobiet najlepsze okazały się Francuzki w składzie Botet, Bouvard, Chauveau oraz Bened. Złote medalistki wyprzedziły Włoszki o 21,2 sekundy. Austriaczki, które wywalczyły brązowe medale, straciły do zwyciężczyń 1 minutę i 2 sekundy. Francuzki wygrały pomimo biegania karnej rundy przez Chauveau na trzeciej zmianie. Polki zajęły 12. miejsce. Do Francuzek straciły niemal 4,5 minuty. Reprezentantki Polski biegały aż sześć karnych rund. To zadecydowało o odległej lokacie.

1. Francja (1+8) 1:08.54,3

2. Włochy (0+5) +21,2

3. Austria (0+11) +1.02,0

...

12. Polska (6+16) +4.28,9

W zawodach mężczyzn emocje były do ostatniej rundy. Na prowadzeniu biegu zmieniali się Francuzi i Norwegowie, ale ostatecznie to reprezentacja Francji wygrała sztafetę. Brązowy medal wywalczyli Czesi, którzy jako jedyni z medalistów nie biegali karnej rundy. Polacy uplasowali się pod koniec drugiej dziesiątki. Po słabym początku z rundy na rundę reprezentanci Polski minimalnie odrabiali straty i wyprzedzali kolejnych rywali.

1. Francja (1+8) 1:12.48,8