PKO Ekstraklasa: Raków z Cracovią na remis
Press Focus

• Dodał: Kacper Tazbir
  • Data publikacji: 06.03.2021, 21:52

W ostatnim sobotnim meczu 20. kolejki PKO Ekstraklasy Raków bezbramkowo zremisował z Cracovią. Najwięcej emocji kibicom z pewnością przyniosły wydarzenia pozaboiskowe. Czerwoną kartkę zobaczył debiutujący w Rakowie Zoran Arsenić, a upomniani zostali również trenerzy.

Obie drużyny do spotkania 20. kolejki PKO Ekstraklasy przystąpiły po meczach w Pucharze Polski. We wtorek Raków pokonał Lecha 2:0, a Cracovia dzień później wygrała 3:0 z Chojniczanką Chojnice. Losowanie sprawiło, że częstochowska i krakowska drużyna spotkają się jeszcze raz właśnie w ramach pucharu. Sobotni mecz był więc idealną okazją dla obu trenerów, by nieco bliżej przyjrzeć się rywalowi i zainkasować punkty do ligowej tabeli. Podopieczni Marka Papszuna po słabym początku rundy wiosennej wyraźnie złapali wiatr w żagle, zaś Cracovia z każdą kolejką zmniejszała swoją przewagę wobec miejsca spadkowego przegrywając z Zagłębiem Lubin i remisując kolejno z Podbeskidziem i Stalą Mielec.

Po pierwszym kwadransie gry żadna z drużyn nie stworzyła poważniejszego zagrożenia, bardziej aktywni byli jednak piłkarze Michała Probierza. W 21. minucie do głosu doszedł Raków. Piłkę do Frana Tudora zagrał powołany przez Paulo Sousę do szerokiej reprezentacji Kamil Piątkowski. Chorwat uderzył niecelnie, a chwilę później sędzia Przybył odgwizdał spalonego. Swoją okazję miały również "Pasy". Hanca przedarł się do "szesnastki" Rakowa, piłkę uderzał Rivaldinho, lecz pewnie złapał ją bramkarz gospodarzy. Najbliżej pierwszego trafienia w meczu był w 44. minucie Gutkovskis. Łotysz fatalnie się pomylił i finalnie nie trafił w piłkę. W pierwszej połowie nie padły więc żadne bramki. Kibice, którzy zdecydowali się oglądać to sobotnie spotkanie, z pewnością liczyli na większe emocje.

Gdy drużyny zamieniły się stronami w 57. minucie do rzutu wolnego podszedł niezawodny dla Rakowa Ivi Lopez. Hiszpan znakomicie uderzył, zmuszając do interwencji Karola Niemczyckiego. Piłkę próbował jeszcze dobić Patryk Kun, jednak nieskutecznie. Na tablicy wyników dalej mieliśmy bezbramkowy remis. W międzyczasie żółtą kartkę za dyskusje zobaczył szkoleniowiec Cracovii - Michał Probierz. Podobna kara spotkała zresztą Marka Papszuna, chwilę wcześniej "czerwień" obejrzał debiutujący w zespole Zoran Arsenić. Obrońca nieprzepisowo zatrzymał wychodzącego na czystą pozycję Marcosa Alvareza. Na boisku zrobiło się nerwowo, a zawodnicy "Pasów" zbiegli się blisko sędziego Przybyła. Grająca w przewadze Cracovia nie była w stanie tego wykorzystać. Wszelkie próby były zatrzymywane przez zorganizowaną na nowo defensywę Rakowa.

Mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Raków zachował swoje miejsce w czołowej trójce PKO Ekstraklasy. Cracovia wciąż pozostaje bez zwycięstwa ligowego w 2021 roku. W następnej kolejce "Czerwono-niebiescy" zagrają na wyjeździe z Wisłą Płock, a do Krakowa przyjedzie Śląsk Wrocław.

Raków Częstochowa - Cracovia 0:0

Raków Częstochowa: Holec - Piątkowski, Arsenić, Jach - Tudor, Sapała, Poletanović (80' Schwarz), Kun - Tijanić (63' Cebula), Lopez (87' Szelągowski) - Gutkovskis (87' Długosz)

Cracovia: Niemczycki - Rapa, Rodin, Alvarez (84' Thiago), Rocha - Hanca, Szymonowicz, Dimun, Kosecki (83' Strózik) - van Amersfoort - Rivaldinho

Żółte kartki: 42' Lopez, 49' Kun, 50' Polenatović, 75' Papszun (poza boiskiem) - 58' Hanca, 64' Probierz (poza boiskiem), 90' Rodin

Czerwona kartka: 76' Arsenić

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork)