Tenis - Davis Cup: Polska przed szansą gry w barażach

• Dodał: Tytus Olszewski
  • Data publikacji: 06.03.2021, 16:51

Reprezentacja Polski z sukcesem zakończyła rywalizację z Salwadorem w Grupie Światowej II Pucharu Davisa. Polscy tenisiście wygrali 3:1, a do zwycięstwa przyczynił się duet Kubot/Zieliński. Ostatnie spotkanie padło łupem reprezentacji z Ameryki Środkowej. Dzięki końcowemu tryumfowi nasza reprezentacja ma szansę w grze barażowej o miejsce w pierwszej Grupie Światowej.

Drugi dzień zmagań w Kaliszu rozpoczął się od deblowego meczu Łukasz Kubot/Jan Zieliński kontra Marcelo Arevalo/Luis Miralles. Nasz najlepszy deblista, który jeszcze w środę grał w turnieju ATP w Rotterdamie, dołączył do reprezentacji niedługo przed spotkaniem i zamienił w niej Szymona Walkowa. Ewentualne zwycięstwo naszego duetu dawało Polakom pewne zwycięstwo nad Salwadorem. Tak też się stało, polska para wygrała pierwszego seta 6:4, a w drugim oddała tylko dwa gemy i zwyciężyła 6:2.

W drugim spotkaniu zagrać miał Kamil Majchrzak, jednak w związku z pewnym zwycięstwem, zastąpił go Wojciech Marek. Jego rywalem był Marcelo Arevalo-Gonzalez. Debiutujący w Davis Cupowej reprezentacji Marek miał w siódmym gemie szansę na przełamanie, ale nie wykorzystał jej i przegrał pierwszego seta 6:4. W drugim secie bardziej doświadczony gracz z Salwadoru pewnie przełamał podanie Polaka dwa razy i zwyciężył 6:2, a całe spotkanie 2:0.

Nasza kadra już wcześniej zapewniła sobie zwycięstwo z reprezentacją Salwadoru, dlatego wspólną decyzją odwołano ostatni mecz Kacpra Żuka z Lluisem Mirallesem. Teraz Polacy muszą czekać na inne wyniki meczów II Grupy Światowej. Ośmiu najwyżej notowanych zwycięzców awansuje do baraży o I Grupę Światową, a cztery najgorsze drużyny stworzą dwie pary, których zwycięzcy będą mogli powalczyć o I Grupę Światową.

Wyniki 2. dnia Grupy Światowej II Davis Cup:

Łukasz Kubot/Jan Zieliński (POL) - Marcelo Arevalo/Lluis Miralles (ESA) 6:4, 6:2

Wojciech Marek (POL) - Marcelo Arevalo(ESA) 4:6, 2:6

Stan rywalizacji: Polska - Salwador 3:1

Tytus Olszewski – Poinformowani.pl

Tytus Olszewski

Miłośnik ogólnie pojętego sportu, a przede wszystkim narciarstwa alpejskiego oraz tenisa ziemnego. Zawodnik amator oraz trener narciarstwa. Na codzień studiuje na Uniwersytecie Jagiellońskim, a w wolnych chwilach lubi pisać artykuły. Redaktor w Poinformowani.pl oraz radiu UJOT FM.