Bundesliga: Der Klassiker dla Bayernu, hat-trick Lewandowskiego!
Autor/Creative Commons

• Dodał: Hubert Dondalski
  • Data publikacji: 06.03.2021, 20:28

Dzisiejszego wieczora odbył się najbardziej elektryzujący mecz w Niemczech. Der Klassiker nie zawiódł fanów na całym świecie i dostarczył kawał dobrego futbolu. Po emocjonującym spotkaniu na Allianz Arena to Bayern Monachium okazał się górą, wygrywając 4:2! Pojedynek strzelecki urządzili sobie najskuteczniejsi napastnicy obu ekip - Haaland zakończył spotkanie z dubletem, zaś Robert Lewandowski skompletował hat-tricka!

Borussia od pierwszej minuty grała tak jak lubi najbardziej – krótkimi podaniami i posiadaniem piłki. I to się opłaciło. W 2. minucie spotkania piłkarz Bayernu odebrał rywalom piłkę, ale popełnił błąd i futbolówka trafiła do Haalanda, a młody Norweg oddał silny strzał zza pola karnego, piłka odbiła się po drodze od obrońcy i wpadła do siatki! Cóż za początek! Kilka minut później było już 2:0. Dortmundczycy ruszyli z kontrą i po bardzo zgrabnej akcji, gdzie Hazard dograł prostopadłe podanie do Dahouda, a młody Niemiec wystawił piłkę na pustą bramkę dla niezawodnego Haalanda! On jest niesamowity!

Piłkarze Bayernu poczuli nóż na gardle i powoli zaczęli się rozpędzać, czego efektem były okazje Sané oraz Lewandowskiego. Borussia mająca dogodny dla siebie wynik cofnęła się pod własne pole karne, licząc na groźne kontrataki, które są mocną stroną dortmundczyków. Piłkarze Hansa Flicka wykorzystali fakt, iż przeciwnik się cofnął i wdarli się w pole karne Hitza za sprawą fantastycznego dryblingu Sané, który dograł wzdłuż pola karnego, a piłkę do pustej bramki skierował Robert Lewandowski! Jego bramka dodała skrzydeł gospodarzom, którzy w dalszym ciągu atakowali rywali, którzy w dalszym ciągu byli nastawieni na kontrataki. W 42. minucie Dahoud popełnił fatalny błąd, gdyż postawił stempel na nodze Daviesa we własnym polu karnym i sędzia Marco Fritz po konsultacji z VAR-em podyktował rzut karny dla gospodarzy, którego na swoją drugą bramkę zamienił Robert Lewandowski! Ależ pojedynek snajperów na Allianz Arena! Chwilę później główny arbiter zakończył tą arcyciekawą, pierwszą połowę.

Druga połowa tego bardzo dobrego spotkania zaczęła się również świetnie i już w 47. minucie Hazard miał bardzo dobrą sytuację na bramkę, ale jego strzał z woleja trafił w boczną siatkę. Po pierwszych pięciu minutach drugiej połowy tempo meczu bardzo spadło i gra toczyła się w środku pola. Obie drużyny czekały na dogodną sytuację do ataku. Na nieszczęście drużyny gości Erling Haaland musiał opuścić boisko z powodu urazu.

Po 25. minutach drugiej połowy dalej widniał wynik remisowy, a obie drużyny nie miały pomysłów na przeprowadzenie groźnej, a przede wszystkim skutecznej akcji. Założenia obu ekip pozostawały takie same - Bayern częściej był przy piłce, natomiast cofnięta Borussia czekała na dogodny moment do kontrataku. Bawarczycy zdominowali ostatnie minuty meczu, czego efektem były okazje Müllera i Kimmicha, lecz wszystkie nie znalazły drogi do bramki. Naciski piłkarzy Flicka przyniosły wymarzony efekt - Leon Goretzka pięknym strzałem z linii pola karnego pokonał Hitza! Dosłownie minutę później Bayern dobił bezsilnego przeciwnika - szybkim kontratakiem gospodarze przedostali się pod bramkę Hitza, a Lewandowski pięknym strzałem zza pola karnego wpisał się na listę strzelców po raz trzeci! Dwa szybkie ciosy i Borussia na łopatkach! Po trzech minutach doliczonego czasu gry Marco Fritz zakończył to spotkanie. Bayern Monachium dzięki temu zwycięstwu wraca na pozycję lidera, a Lewandowski ma na swoim koncie aktualnie 31 bramek i pewnie zmierza po koronę króla strzelców.

Bayern Monachium – Borussia Dortmund 4:2 (2:2)

Bramki: 26', 44' (k.) 90' Lewandowski, 89' Goretzka - 2’ 9’ Haaland

Bayern Monachium: Neuer – Süle, Boateng (70' Javi Martínez), Alaba, Davies – Goretzka, Kimmich – Sané (90+1' Hernandez) (67' Gnabry), Müller (90+1 Choupo-Moting), Coman - Lewandowski

Borussia Dortmund: Hitz – Meunier, Zagadou (70' Morey), Hummels, Schulz – Delaney (70' Bellingham), Can – Reus (76' Reinier), Dahoud, Hazard (60' Brandt) – Haaland (60' Tigges)

Żółte kartki: 28' Lewandowski - 29' Meunier

Sędzia: Marco Fritz