Premier League: bezbramkowy remis na Villa Park
Peter Lowe/Flickr

• Data publikacji: 06.03.2021, 20:25

W sobotnim, 6 marca, meczu 27. kolejki Premier League Aston Villa na własnym obiekcie podejmowała Wolverhampton Wanderers. W spotkaniu padł remis 0:0.

Ollie Watkins (Aston) już w 4. minucie mógł dać prowadzenie gospodarzom, ale jego strzał zza pola karnego trafił w poprzeczkę. Po dziesięciu minutach wyrównanej gry piłkarze Aston Villi ponownie obili poprzeczkę "Wilków", tym razem z pola karnego po dośrodkowaniu strzelał Ezri Konsa (Aston).

W kolejnych minutach spotkanie było wyrównane, ale pozbawione groźnych sytuacji. Większość akcji kończyła się zablokowanymi strzałami lub nieudanymi dośrodkowaniami.

Druga połowa mogła dobrze zacząć się dla gości. W 50. minucie Pedro Neto (Wolves) po indywidualnej akcji oddał piękny strzał, ale obronił go Emiliano Martinez (Aston). Wolves otrzymali rzut rożny, ale nie zdołali zagrozić gospodarzom. Kilka minut później Ruben Neves (Wolves) uderzał z pola karnego, ale futbolówka przeleciała tuż nad poprzeczką.

Po godzinie gry Conor Coady (Wolves) po dośrodkowaniu oddał strzał głową ze środka pola karnego, ale piłka trafiła jedynie w lewy słupek. Następnie przejął ją Romain Saiss (Wolves), ale piłka po jego uderzeniu przeleciała tuż nad poprzeczką.

W 77. minucie kolejną okazję zmarnowali piłkarze z Wolverhampton. Coady oddał strzał z okolicy jedenastego metra, ale fantastycznie obronił Martinez. Goście otrzymali rzut rożny, ale ponownie nie byli w stanie go wykorzystać. W 88. minucie goście mieli rzut wolny z niezłej odległości, ale strzał Neto obronił bramkarz gospodarzy.

Do końca meczu nie wydarzyło się już nic ciekawego i w tym spotkaniu obejrzeliśmy bezbramkowy remis.

Aston Villa - Wolverhampton Wanderers 0:0
Aston: Martinez - Targett, Mings, Konsa, Elmohamady - Trezeguet (78' Davis), Luiz, McGinn, Sanson (61' Barkley) - Traore, Watkins
Wolves: Patricio - Saiss, Coady, Dendockler - Jonny, Moutinho, Neves, Traore (83' Ramsey), Semedo - Neto, Willian Jose (78' Silva)
Żółte kartki: 27' Sanson
Sędzia: Craig Pawson