La Liga: Barcelona triumfuje!

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 06.03.2021, 22:59

Spotkanie 26. kolejki hiszpańskiej La Ligi pomiędzy CA Osasuną a FC Barceloną zakończyło się zwycięstwem gości. Po bramkach Alby i Moriby triumfowali oni 2:0.

Oba zespoły spisują się w tym sezonie diametrlanie różnie. Przed tym meczem „Duma Katalonii” znajdowała się na drugiej lokacie z 53 punktami na koncie. Zawodnicy „Rojillos” byli zaś na trzynastej pozycji i mieli 28 „oczek. W pierwszym meczu tych drużyn w tym sezonie Barca triumfowała 4:0 i również w tym meczu była zdecydowanym faworytem.

W obu zespołach zabrakło po kilka ważnych postaci. Ronald Koeman nie mógł skorzystać m.in. z: Ronalda Araujo, Coutinho, Ansu Fatiego, Gerarda Pique i Sergiego Roberto. W zespole prowadzonym przez Jagobe Arrasate zabrakło zaś: Inakiego Alvareza, Chimy’ego Avile, Inigo Pereza, Facundo Roncagli, czy Rubena.

Przez większość pierwszej części gry to Osasuna zdawała się zaskakująco być stroną dominującą. Jednak w 30. minucie meczu to Barcelona wyszła na prowadzenie. Lionel Messi popisał się absolutnie fantastycznym podaniem do Jordiego Alby, a Hiszpan pewnym, piekielnie mocnym uderzeniem pokonał golkipera gospodarzy. Chwilę później było blisko remisu, ale strzał Rubena Garcii obronił Marc-Andre ter Stegen.

W drugiej połowie działo się naprawdę niewiele, chociaż w przeciwieństwie do pierwszych 45 minut, „Blaugrana” grała sporo lepiej. W 83. minucie podwyższyli oni wynik na 2:0. Ilaix Moriba popisał się ciekawym strzałem zza pola karnego i zdobył swoją premierową bramkę dla FC Barcelony. Takim też wynikiem zakończyła się ta rywalizacja.

Wynik ten spowodował, że FC Barcelona utrzymała swoją pozycję w tabeli i nadal pozostaje w grze o mistrzostwo Hiszpanii. Dla Osasuny porażka ta nie oznacza zaś praktycznie żadnej zmiany pozycji w ligowych zmaganiach.

CA Osasuna – FC Barcelona 0:2 (0:1)

Bramki: 30’ Alba, 83’ Moriba

Osasuna: Herrera – Sanchez, David Garcia, Hernandez, Vidal – Ruben Garcia (71’ Adrian), Moncayola, Torro (84’ Oier), Torres (84’ Enric) – Barja (62’ Jony), Calleri (71’ Budimir)

Barcelona: ter Stegen – Umtiti (46’ Dembele), Lenglet, Mingueza – Busquets (67’ Moriba) – Dest, Alba (87’ Firpo) – de Jong, Pedri (88’ Puig) – Messi, Griezmann (67’ Braithwaite)

Żółte kartki: 26’ Umtiti, 88’ Firpo

Sędzia: Guilerma Cuadra Fernandez