PGNiG Superliga kobiet: ważny triumf Piotrcovii w starciu z kobierzyckim zespołem
Krzysztof Betnerowicz

• Dodał: Przemysław Flis
  • Data publikacji: 08.03.2021, 13:32

W pierwszy weekend marca zostały rozegrane mecze 18. serii PGNiG Superligi kobiet. Pewne zwycięstwa odniosły drużyny z Lublina, Lubina i Jarosławia. Aktualne mistrzynie Polski wygrały z EKS-em Start Elbląg 29:24, podopieczne Bożeny Karkut zwyciężyły z Młynami Stoisław Koszalin 34:24, a zespół z Podkarpacia okazał się lepszy od KPR-u Ruch Chorzów (35:26). W konfrontacji dwóch ekip liczących się w walce o medale MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski po pełnym dramaturgii meczu pokonała KPR Gminy Kobierzyce 28:27.

Rywalizację w 18. serii rozpoczęło piątkowe spotkanie EUROBUD JKS-u Jarosław z KPR-em Ruch Chorzów. W pierwszej połowie reprezentantki Podkarpacia dwukrotnie odskakiwały przeciwniczkom, doprowadzając do wyniku 7:4 i 12:7, jednak szczypiornistki Ruchu dwukrotnie odrabiały straty, a po pierwszej części na tablicy wyników widniał rezultat 13:13. Na początku drugiej połowy miejscowe zbudowały przewagę, którą w kolejnych akcjach konsekwentnie powiększały. Ostatecznie zespół prowadzony przez Reidara Moistada triumfował 35:26.

W sobotę do gry weszły aktualne liderki tabeli PGNiG Superligi szczypiornistki MKS-u Zagłębie Lubin oraz obrończynie mistrzowskiego tytułu, zawodniczki MKS-u Perła Lublin. Ekipa z Lubina odniosła dziewiąte zwycięstwo z rzędu, pokonując we własnej hali Młyny Stoisław Koszalin 34:24. Po wyrównanej pierwszej połowie szczypiornistki z Dolnego Śląska zdominowały rywalizację w drugiej części i utrzymały status niepokonanych w 2021 roku. Z kolei lubelski zespół wygrał z EKS-em Start Elbląg 29:24, zachowując jeszcze szanse na walkę o mistrzowski tytuł.

Ostatnim meczem weekendu było hitowe starcie czwartego w ligowej tabeli MKS-u Piotrcovia Piotrków Trybunalski z drugim KPR-em Gminy Kobierzyce. Mecz w Piotrkowie Trybunalskim rozpoczął się lepiej dla zespołu z Kobierzyc, który w 12. minucie po skutecznym rzucie Natalii Janas prowadził 8:3. W kolejnym fragmencie gospodynie zniwelowały straty, doprowadzając do remisu 10:10. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy podopieczne Krzysztofa Przybylskiego same zbudowały przewagę i schodziły na przerwę przy wyniku 17:13. W drugiej części Piotrcovia kontrolowała bezpieczną różnicę i gdy w 51. minucie na tablicy wyników widniał rezultat 27:23, wydawało się, że miejscowe bez większych problemów utrzymają przewagę do ostatniej syreny. Reprezentantki Dolnego Śląska zanotowały kapitalną serię, wyrównując stan rywalizacji (27:27). Natomiast decydującą bramkę rzuciła Sylwia Klonowska, zapewniając ekipie z Piotrkowa Trybunalskiego komplet punktów.

Po 18. serii gier ligowe zestawienie otwierają szczypiornistki MKS-u Zagłębie Lubin. Drugą lokatę ze stratą dziewięciu punktów zajmuje KPR Gminy Kobierzyce, a na trzeciej pozycji plasują się zawodniczki MKS-u Perła Lublin. Aktualna tabela PGNiG Superligi Kobiet jest dostępna TUTAJ

Wyniki meczów 18. serii:

EUROBUD JKS Jarosław - KPR Ruch Chorzów 35:26 (13:13)

EUROBUD JKS Jarosław: Ciąćka, Szczurek - Pietras 10, Parandii 8, Zimny 5, Kozimur 5, Nestsiaruk 3, Strózik 2, Mikosz 1, Guziewicz 1, Żukowska, Matuszczyk, Donets.

KPR Ruch Chorzów: Chojnacka, K. Gryczewska, Bednarek - Jasinowska 6, Wilczek 4, Kolonko 4, Lipok 4, Sójka 3, Stokowiec 3, Jaroszewska 1, Polańska 1, Tyszczak, Nimsz, Kiel, Grabińska, M. Gryczewska.

MKS Zagłębie Lubin - Młyny Stoisław Koszalin 34:24 (17:16)

MKS Zagłębie Lubin: Wąż, Maliczkiewicz - Świerżewska 10, Grzyb 6, Górna 5, Drabik 4, Kochaniak 4, Machado Matieli 4, Noga 1, Zawistowska, Stanisławczyk, Hartman, Galińska, Kurdzielewicz, Belmas, Milojević.

Młyny Stoisław Koszalin: Zimny, Filończuk, Krebs - Rycharska 5, Haric 5, Kowalik 3, Smolinh 3, Andriichuk 3, Mączka 2, Nowicka 1, Somionka 1, Volovnyk 1, Mazurek, Urbaniak, Borysławska.

MKS Perła Lublin - EKS Start Elbląg 29:24 (13:9)

MKS Perła Lublin: Razum, Gawlik, Wdowiak - Nocuń 5, Szarawaga 5, Rosiak 4, Gęga 4, Królikowska 2, Gadzina 2, Nosek 2, Balsam 1, Więckowska 1, Tatar 1, Vinyukova 1, Achruk 1, Anastacio.

EKS Start Elbląg: Kepesidou, Pająk - Świerczek 9, Shupyk 6, Szczepanik 5, Choromańska 2, Stapurewicz 2, Rancić, Agović, Cygan, Pękala, Bojicić, Waga.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski - KPR Gminy Kobierzyce 28:27 (17:13)

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Sarnecka, Opelt - Klonowska 6, Szynkaruk 4, Roszak 4, Oreszczuk 3, Drażyk 3, Macedo 3, Charzyńska 2, Więckowska 1, Płomińska 1, Zaleśny 1, Trawczyńska, Abramowicz.

KPR Gminy Kobierzyce: Kowalczyk, Zima - Jakubowska 8, Despodovska 5, Wiertelak 4, Janas 4, Ważna 3, Tomczyk 2, Kucharska 1, Ilnicka, Mokrzka, Buklarewicz, Ivanović, Koprowska, Wicik, Michalak.