Zima Mistrzów - 7 marca [ZAPIS LIVE]
Tomasz Woźniak/Poinformowani.pl

Zima Mistrzów - 7 marca [ZAPIS LIVE]

  • Dodał: Adam Kowalski
  • Data publikacji: 07.03.2021, 17:12

Niedziela to ostatni dzień mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Oberstdorfie. Na starcie zobaczymy mężczyzn, którzy pobiegną na dystansie 50 km w stylu klasycznym. W holenderskim Dordrecht trwają mistrzostwa świata w short tracku. W sobotę m.in. finały zawodów na 1000 metrów, superfinały na dystansie 3000 metrów oraz finały sztafet (wszystkie finały zarówno wśród kobiet i mężczyzn). 

 

Plan dnia:

 

11:10 - short track - 1000 metrów (kobiety i mężczyźni)

11:50 - short track - 3000 m sztafeta kobiet FINAŁ B

11:57 - short track - 5000 m sztafeta mężczyzn FINAŁ B

13:00 - biegi narciarskie - 50 km stylem klasycznym mężczyzn

14:02 - short track - 1000 m kobiet i mężczyzn ĆWIERĆFINAŁY

14:51 - short track - 1000 m kobiet i mężczyzn PÓŁFINAŁY

15:24 - short track - 1000 m kobiet i mężczyzn FINAŁY

16:01 - short track - 3000 m kobiet i mężczyzn SUPERFINAŁY

16:35 - short track - 3000 m sztafeta kobiet FINAŁ A

16:45 - short track - 5000 m sztafeta mężczyzn FINAŁ A

 

 

 

Relacja na żywo

Short track - To już koniec mistrzowskich zmagań na torze krótkim. Był to również ostatni zimowy live w tym sezonie. Dziękujemy wszystkim za obecność i już teraz zapraszamy za rok na olimpijskie emocje!

Short track - Srebro zdobywają Węgrzy, a z brązu cieszą się Włosi. Dyskwalifikacja reprezentacji Rosyjskiej Federacji Łyżwiarskiej.

Short track - Złoto dla Holendrów!

Short track - Dużo się dzieje, tym razem upada Węgier.

Short track - Upadek reprezentanta Włoch, już tylko piętnaście okrążeń do końca.

Short track - Na ten moment prowadzi reprezentacja gospodarzy, ale jeszcze połowa dystansu do końca.

Short track - Przed nami ostatnia konkurencja - sztafeta 5000 metrów mężczyzn. O medale powalczą reprezentacje Holandii, Węgier, Rosyjskiej Federacji Łyżwiarskiej oraz Włoch.

Short track - Ależ emocje w końcówce, Schultig dowozi do mety złoto dla Holandii! Srebro dla reprezentacji Francji, natomiast z brązowego krążka cieszą się Włoszki.

Short track - Upada także Rosjanka i Włoszki jednak z szansą na brąz.

Short track - Upadek reprezentantki Włoch, to koniec marzeń o medalu dla tego kraju. Na półmetku prowadzą Holenderki.

Short track - Panie właśnie rozpoczęły walkę o medale w sztafecie 3000 metrów.

Short track - U pań o medale powalczą reprezentacje Holandii, Włoch, Francji i Rosyjskiej Federacji Łyżwiarskiej.

Short track - W głównym finale pań nie zobaczymy niestety polskiej drużyny, lecz przypomnijmy, że nasze reprezentantki zwyciężyły finał B. Tym samym są one piątą drużyną świata.

Short track - I tak oto zakończyły się zmagania indywidualne na mistrzostwach w Dordrechcie. Przed nami jeszcze tylko biegi sztafetowe.

Short track - Klasyfikację generalną zwycięża Shaoang Liu, tuż za nim drugi z braci - Shaolin Sandor Liu. Trzecie miejsce dla Siemiona Jelistratowa.

Short track - Zwycięstwo dla Francuza Sebastiena Lepape, który brawurowo poprowadził ten bieg. Drugie miejsce dla reprezentanta gospodarzy Itzhaka de Laat. Podium uzupełnił Shaolin Sandor Liu. Znacząca przewaga tych zawodników nad resztą stawki.

Short track - Odjechał rywalom Sebastien Lepape. Do końca tylko dziewięć okrążeń.

Short track - Teraz superfinał panów.

Short track - Oczywiście Schultig zwycięża również klasyfikację generalną mistrzostw, a nad drugą Sarault miała aż 78 punktów przewagi. Trzecią pozycję zajęła Arianna Fontana.

Short track - Druga na mecie była Kanadyjka Courtney Sarault, a tuż za nią kolejna reprezentantka gospodarzy Selma Poutsma.

Short track - Kolejne zwycięstwo dla Suzanne Schulting! Holenderka zdominowała te mistrzostwa!

Short track - Po dystansie 2000 metrów premia punktowa dla Santos. Schulting kontroluje bieg na drugiej pozycji.

Short track - Piętnaście okrążeń do końca, od stawki oderwały się dwie zawodniczki - Santos i Schulting.

Short track - Najlepsza ósemka zawodniczek tych mistrzostw już na starcie.

Short track - Po krótkiej przerwie nastąpią ostatnie zmagania indywidualne, czyli superfinały. Najpierw na lodzie zobaczymy panie, gdzie w klasyfikacji generalnej z ogromną przewagą prowadzi Schulting. Potem rozstrzygnie się rywalizacja mężczyzn, a tam w generalce pierwszą lokatę zajmuje Charles Hamelin.

Short track - Dominacja braci Liu z Węgier w finale. Złoto dla Shaolina Sandora, a srebrny krążek dla Shaoanga. Podium uzupełnił Włoch - Pietro Sighel.

Short track - Rozpoczyna się decydujący bieg o medale panów.

Short track - Kanadyjczyk Charles Hamelin najlepszy w tym biegu finałowym.

Short track - Teraz czas na walkę panów. Najpierw finał B.

Short track - Ze srebrem Belgijka Hanne Desmet, a podium uzupełnia Courtney Sarault z Kanady.

Short track - Niesamowita Suzanne Schulting z kolejnym złotem! Holenderka poza zasięgiem rywalek.

Biegi narciarskie - Maraton w Oberstdorfie ukończyło 49 zawodników. Norwegowie wygrywają klasyfikację medalową mistrzostw świata z dorobkiem 31 medali: 13 złotych, 12 srebrnych i 6 brązowych. Dziękujemy, że wspólnie z nami kibicowaliście narciarzom klasycznym przez ostatnie dwa tygodnie.

Short track - Przed nami finał A. Czy Suzanne Schulting zdobędzie trzeci złoty medal na tych mistrzostwach? O tym przekonamy się już za moment.

Short track - Nicola Mazur trzecia w swoim biegu, tym samym jest ona ósmą zawodniczką na świecie na dystansie 1000 metrów. Serdecznie gratulujemy świetnych występów Polce! Najlepsza w finale B była Jekaterina Jefremenkowa.

Biegi narciarskie - Na 47. miejscu debiut na królewskim dystansie ukończył Mateusz Haratyk. 23-letni Polak do triumfatora stracił ponad 15 minut, ale ważne, że dotarł na metę i nie dał się zdublować.

Short track - Przed nami finał B pań gdzie Nicola Mazur powalczy o jak najlepszy rezultat, trzymamy kciuki za Polkę.

Biegi narciarskie - Dominik Bury melduje się na mecie jako 39., ze stratą blisko 9 minut do Johannesa Klaebo. Dla Polaka był to pierwszy występ w karierze na tym dystansie w imprezie rangi mistrzowskiej.

Biegi narciarskie - Lokaty w czołowej dziesiątce także dla Kruegera, Holunda, Burmana, Niskanena, Musgrave'a, Golberga i Cologni. Kolejny świetny występ w Oberstdorfie zalicza Amerykanin Scott Patterson, który finiszuje jako 11.

Biegi narciarskie - Norwegowie objeżdżają Rosjanina na finiszu. Johannes Hoesflot Klaebo triumfuje na królewskim dystansie 50 km po raz pierwszy w karierze! Srebro dla Iversena, brąz dla Bolszunowa.

Short track - Za chwilę rozstrzygnięcia medalowe na dystansie 1000 metrów.

Short track - Po kolejnym półfinale znamy już pełen skład, który powalczy w finale A. Do S. Liu oraz Jelistratowa dołączają Shaolin Sandor Liu, Pietro Sieghel oraz Sebastien Lepape.

Biegi narciarskie - Atakuje Aleksander Bolszunow, ale za jego plecami czai się Johannes Klaebo! Na trzecie miejsce wysuwa się Emil Iversen. Kto zostanie królem Oberstdorfu?

Biegi narciarskie - Niespełna 2 km do mety. Na czele stawki po podbiegu pozostali Norwegowie i Aleksander Bolszunow. Trudów biegu nie wytrzymują Niskanen i Burman. Czy w maratonie doczekamy się sprinterskiego finiszu?

Short track - Shaoang Liu zwycięża swój kolejny bieg i melduje się w finale A. Tuż za nim był Siemion Jelistratow i on również powalczy o kolejny medal.

Short track - Teraz o finał powalczą panowie.

Short track - Mazur bardzo dobrze zaczęła, ale niestety potem spadła na ostatnią - piątą pozycję. To i tak świetny wynik Polki i awans do finału B. Zwycięża bez niespodzianek Schulting. Wraz z nią w finale A oglądać będziemy Selme Poutsme oraz Hanne Desmet.

Biegi narciarskie - Na 5 km przed metą liderzy... zwolnili. Nikt nie chce prowadzić biegu. Ta sytuacja sprzyja przede wszystkim Johannesowi Klaebo. A także biegnącym z tyłu Simenowi Kruegerowi i Andrew Musgrave'owowi, których strata do czołówki zmalała z 40 do 12 sekund.

Short track - Na starcie zameldowała się już Nicola Mazur. Trudne zadanie Polki, bo wśród rywalek między innymi mistrzyni świata Suzanne Schulting.

Short track - Arianna Fontana wygrywa pierwszy półfinał i wraz z Courtney Sarault awansuje do finału A.

Short track - Właśnie wystartowały zawodniczki pierwszego wyścigu półfinałowego na dystansie 1000 metrów. W drugim biegu o finał powalczy Nicola Mazur.

Biegi narciarskie - Paal Golberg nie utrzymał tempa rywali i został w tyle, ale świetnie radzą sobie jego koledzy z reprezentacji: Iversen, Holun i Klaebo, którzy prowadzą bieg. Burman, Bolszunow i Niskanen wciąż pozostają w grze o medale.

Short track - Teraz krótka przerwa, a po niej biegi półfinałowe. Najpierw na lód wejdą panie, gdzie zobaczymy naszą Nicolę Mazur.

Short track - Po emocjonującej końcówce w ostatnim wyścigu najlepszy okazał się Shaoang Liu. Drugie miejsce dla Sjinke Knegta z Holandii.

Biegi narciarskie - Bieg wkracza w decydującą fazę. Atak Niskanena szybko został zniwelowany i przed 40 km prowadzącego Fina wyprzedził Johannes Hoesflot Klaebo i Jens Burman. Po chwili do liderów dołączyli także Iversen, Musgrave, Bolszunow i Holund. Czołówkę z czterema sekundami straty zamyka Golberg, pozostali rywale już się nie liczą.

Short track - Charles Hamelin pewnie zwycięża trzeci bieg ćwierćfinałowy. Razem z nim w półfinale melduje się Shaolin Sandor Liu.

Short track - Drugi wyścig dla Sebastiena Lepape z Francji. Dalej kwalifikuje się też Siemion Jelistratow, który jako drugi zameldował się na mecie.

Biegi narciarskie - Wreszcie coś się dzieje! Iivo Niskanen postanowił zaatakować na podbiegu. Fin wypracował sobie kilka sekund przewagi nad rywalami, ale biegacze z Norwegii, Burman i Bolszunow nie zamierzają odpuścić.

Biegi narciarskie - Po 34 km biegu w czołówce pozostało 17 zawodników. Prowadzenie na nowych nartach ponownie objął Niskanen, za nim pięciu Norwegów, trzej Rosjanie, dwóch reprezentantów Szwajcarii i Szwecji oraz "rodzynki" w postaci Francuza Parisse'a, Brytyjczyka Musgrave'a, Amerykanina Pattersona i Niemca Mocha.

Short track - Po długich dyskusjach sędziów znamy wyniki pierwszego biegu. Żółta kartka dla Luci Spechenhausera kończy jego przygodę na tym dystansie. Dalej kwalifikują się pierwszy Stijn Desmet oraz drugi Adrian Luedtke.

Biegi narciarskie - Niektórzy zawodnicy z czołówki po 30 km rywalizacji decydują się na zmianę nart. W tym gronie są m.in. Iivo Niskanen, Norweg Paal Goberg i Szwedzi: Burman i Poromaa. W tej sytuacji na prowadzenie wysunął się Aleksander Bolszunow.

Short track - Teraz czas na ćwierćfinały panów. Niestety bez udziału Polaków.

Short track - W ostatnim biegu pewne zwycięstwo Suzanne Schulting. Niesamowitą formę na każdym dystansie prezentuje Holenderka. Drugie miejsce dla Arianny Fontany z Włoch.

Short track - Kolejny bieg zwycięża Courtney Sarault, z awansem również Hanne Desmet.

Biegi narciarskie - Kolejne 4 km biegu za nami i czołówka zaczyna się kurczyć. Tempo aktualnego lidera - Iivo Niskanena utrzymuje 27 biegaczy, w tej grupie nie ma już m.in. Maurice'a Manificata, Lucasa Boegla, Perttu Hyvarinena, Gusa Schumachera i Andorczyka Irineu.

Short track - Oficjalnie kary dla Tifany Huot Marchand oraz Sofii Prosvirnovej. Tym samym zwycięża Martina Valcepina, a na drugie miejsce wskakuje Nicola Mazur. Zobaczymy więc Polkę w półfinale.

Short track - Ciasno było w końcówce tego biegu. Polka na mecie zameldowała się jako czwarta, ale czekamy na oficjalne wyniki, bo pojawiło się kilka przepychanek, które zostaną zweryfikowane przez sędziów.

Biegi narciarskie - Narciarski maraton już na półmetku. Na wzmocnienie tempa zdecydował się Aleksander Bolszunow, który objął prowadzenie. Za nim podążają Iivo Niskanen, Aleksiej Czerwotkin i Hans Christer Holund. Czołowa grupa coraz bardziej się rozciąga, ale wciąż liczy ponad 30 zawodników. Dominik Bury jest 42.

Short track - Przed nami drugi wyścig, gdzie wystąpi kolejna z Polek - Nicola Mazur.

Short track - Niestety Maliszewska kończy występ na czwartej pozycji i tym samym nie zobaczymy jej w półfinale. Zwyciężczynią biegu zosataje Jekaterina Efremenkowa, a tuż za nią melduje się Petra Jaszapati, która również powalczy w kolejnych biegach.

Biegi narciarskie - Kacper Antolec po 21 km biegu zszedł z trasy. Wcześniej na podobny krok zdecydowali się także Estończyk Marko Kilp, Kazach Witalij Puchało i Kanadyjczyk Philippe Boucher. Mateusz Haratyk wciąż walczy i plasuje się na 49. miejscu ze stratą 5 minut do liderów.

Short track - Natalia już na starcie. Trzymamy kciuki za naszą reprezentantkę!

Short track - Maliszewska wystąpi w pierwszym biegu, a drugiej grupie powalczy Mazur.

Short track - Wracamy do rywalizacji łyżwiarzy oraz łyżwiarek na torze krótkim. Już za kilka minut rozpoczną się ćwierćfinały pań na 1000 metrów. Na starcie dwie reprezentantki Polski - Nicola Mazur oraz Natalia Maliszewska.

Biegi narciarskie - Biegacze mają za sobą już 20 km biegu. Niestety tempa rywali nie utrzymał Dominik Bury, który wyraźnie osłabł i został z tyłu za "peletonem". Aktualnie Polak jest 44. i traci 49 sekund do liderującego w tej chwili 20-letniego Szweda Williama Poromaa. Dzielnie w czołówce trzyma się natomiast reprezentant Hiszpanii, który jest 14. 30-letni Hiszpan w Oberstdorfie pokazał się już z dobrej strony - w skiathlonie zajął 19. lokatę, najwyższą w historii swoich startów w MŚ.

Biegi narciarskie - Czołówka nieznacznie przyspiesza. W gronie liderów mamy m.in. komplet pięciu reprezentantów Norwegii, dwóch Rosjan: Czerwotkina i Bolszunowa oraz Niskanena, Gaillarda i Burmana. Dominik Bury po 14 km biegu plasuje się na 44. pozycji i zamyka czołową grupę, ze stratą 15 sekund.

Biegi narciarskie - 1/5 morderczego dystansu za nami. Za prowadzenie biegu od pewnego czasu odpowiada Paal Golberg. Dominik Bury na poszczególnych pomiarach czasu bardzo faluje - Polak co jakiś czas zalicza wyraźny awans, by po chwili znów spaść w klasyfikacji. Trzyma się jednak w najlepszej grupie i po 10 km plasuje się na 33. miejscu, ze stratą jedynie 10 sekund do Norwega. Pozostali Biało-Czerwoni już wyraźnie z tyłu. Haratyk jest 51. i ma półtorej minuty straty, a Kacper Antolec 54. traci już ponad 3 minuty.

Biegi narciarskie - Nikt specjalnie nie kwapi się do narzucania mocnego tempa. Na czołową pozycję po 8 km rywalizacji przebił się Iivo Niskanen, obok niego biegnie m.in. Dario Cologna, a także Szwedzi i Francuzi. Niestety, Dominik Bury po słabszym fragmencie spadł na 43. lokatę.

Biegi narciarskie - Zawodnicy dotarli do punktu pomiaru czasu po 6 km. Na prowadzeniu Burman przed reprezentantem Andory Esteve Altimirasem Irineu i Jewgienijem Biełowem. Bardzo dobrze spisuje się Dominik Bury, który pnie się w górę klasyfikacji i aktualnie zajmuje 18. miejsce!

Biegi narciarskie - Po pokonaniu 2.9 km na czele stawki Paal Golberg przed Francuzem Jeanem Marco Gaillardem, Hansem Christerem Holundem i Szwedami: Jensem Burmanem i Williamem Poromaa. Zawodnicy biegną dość spokojnie, wciąż wszyscy razem. Bieg w grupie powoduje niegroźne kolizje i upadki, przed chwilą potknął się m.in. Simen Hegstad Krueger i Amerykanin Gus Schumacher. Polacy na początkowym etapie rywalizacji utrzymują lokaty ze startu: Dominik Bury jest 32., Mateusz Haratyk 51. Kacper Antolec 53.

Biegi narciarskie - Zawodnicy już na trasie, przed nami ponad dwie godziny zmagań biegaczy z trudną trasą, warunkami atmosferycznymi, rywalami i przede wszystkim – samymi ze sobą. Do rywalizacji nie przystąpili Czech Jonas Bestak i Kazach Jewgienij Wieliczko, w wyścigu uczestniczy zatem 57 zawodników. Dwa lata temu w Seefeld mistrzem świata na dystansie 50 km łyżwą został Hans Christer Holund. Dziś Norweg również jest jednym z głównych kandydatów do złotego medalu. Do walki o tytuł króla Oberstdorfu staną jednak zapewne również Iivo Niskanen i Aleksander Bolszunow, czyli aktualni mistrz i wicemistrz olimpijski na tym dystansie.

Biegi narciarskie - Za chwilę po raz ostatni przeniesiemy się do Oberstdorfu, gdzie o medale mistrzostw świata powalczą biegacze narciarscy na królewskim dystansie 50 km stylem klasycznym. Do rywalizacji w najbardziej prestiżowym biegu czempionatu globu przystąpi 59 zawodników z 22 krajów. Bardzo nas cieszy, że w tym gronie po raz pierwszy od lat zobaczymy aż trzech reprezentantów Polski: z numerem 34. wystartuje Dominik Bury, a w końcówce stawki walczyć będą Mateusz Haratyk (51.) i Kacper Antolec (55.). Starszy brat Kacpra – Jan, obecnie trener kadry młodzieżowej, to ostatni Polak, który rywalizował na dystansie 50 km w imprezie najwyższej rangi. Cztery lata temu w Lahti w biegu rozgrywanym techniką dowolną Jan Antolec zajął 34. lokatę, co było jego najlepszym osiągnięciem w historii startów w MŚ. Jak dziś spiszą się Biało-Czerwoni i ko stanie na podium? Start rywalizacji o 13:00.

Short track - Na ten moment kończymy rywalizację na Mistrzostwach Świata w short tracku. Na dalszą rywalizację zapraszamy ok. godziny 14:00.

Short track - Finał "B" wygrywa reprezentacja Kanady - 7:01.742 minuty. Druga była reprezentacja Kazachstanu - 7:01.795 minuty. Trzecia była reprezentacja USA - 7:05.195 minuty.

Short track - Za chwilę finał "B" sztafet męskich na 5000 metrów. Bez Polaków.

Short track - Polki wygrywają finał "B"! Czas naszych zawodniczek 4:12.983 minuty. Drugie miejsce zajmują Węgierki - 4:13.106 minuty. Trzecie były Amerykanki - 4:27.367 minuty.

Short track - Za chwilę bieg finałowy "B" w sztafecie na 3000 metrów. Na starcie zobaczymy Polki!

Short track - Czwarty bieg wygrywa Andrew Heo (USA) - 1:31.856 minuty. Drugi był Christoph Schubert (Niemcy) - 1:32.103 minuty. Trzeci był Nico Andermann (Austria) - 1:32.887 minuty.

Short track - Denis Nikisha (Kazachstan) zwycięzcą trzeciego biegu - 1:27.598 minuty. Drugie miejsce zajmuje Rino Vanhooren (Belgia) - 1:27.721 minuty. Trzeci był Radek Fajkus (Czechy) - 1:27.842 minuty.

Short track - Polak wygrywa drugi bieg! Michał Niewiński przecina linię mety na pierwszym miejscu z czasem 1:27.277 minuty. Drugi na mecie w tym biegu Liam O Brien (Irlandia) - 1:27.564 minuty. Trzeci był Mikita Mihdaliou (Białoruś) - 1:29.523 minuty.

Short track - W drugim biegu zobaczymy Polaka Michała Niewińskiego!

Short track - W pierwszym biegu mężczyzn na tym samym dystansie wygrywa Furkan Akar (Turcja) - 2:11.704 minuty. Drugi był Martin Kolenc (Chorwacja) - 2:11.896 minuty. Trzeci był Tarik Omeragic (Bośnia i Hercegowina) - 2:12.952 minuty.

Short track - Drugi bieg wygrywa Florence Brunelle (Kanada) - 1:37.775 minuty. Drugie miejsce zajmuje Gina Jacobs (Niemcy) - 1:38.779 minuty. Trzecia była Michaela Hruzova (Czechy) - 1:38.957 minuty.

Short track - Zsofia Konya (Węgry) wygrywa pierwszy bieg z czasem 1:41.183 minuty. Druga na mecie Valentina Ascic (Chorwacja) z czasem 1:41.291 minuty. Trzecia jest Lucia Filipova (Słowacja) z czasem 1:41.672 minuty.

Short track - Już za chwilę pierwszy bieg kobiet na dystansie 1000 metrów. Polek nie ma w stawce zawodniczek.

Short track - Około 11:10 rozpoczniemy relację LIVE z pierwszej części dnia, gdzie będziemy mogli śledzić rywalizację z Mistrzostw Świata w short tracku w Dordrech.