Narciarstwo alpejskie - PŚ: triumf Vlhovej, wielki pech Gąsienicy-Daniel

• Dodał: Marcin Zagól
  • Data publikacji: 07.03.2021, 13:33

Petra Vlhova okazała się najlepsza w slalomie gigancie w Jasnej, odnosząc pierwszy triumf na własnym terenie. Podium uzupełniły Alice Robinson oraz Mikaela Shiffrin. Maryna Gąsienica-Daniel zajmowała 3. miejsce po pierwszej części, lecz niestety zanotowała upadek w drugim przejeździe i nie ukończyła rywalizacji.

Po pierwszym przejeździe na prowadzeniu znajdowała się będąca znów w świetnej formie, Mikaela Shiffrin, która osiągnęła czas 1:08,35. Za Amerykanką uplasowała się reprezentantka gospodarzy, Petra Vlhova z niewielką stratą wynoszącą 0,16 sekundy, która wciąż jeszcze nie triumfowała na własnej ziemi. Po raz kolejny z fenomenalnej strony zaprezentowała się nasza zawodniczka, Maryna Gąsienica-Daniel, która pewnie i szybko pokonała trasę w Jasnej i zanotowała 3. czas. Polka startująca z 9. numerem startowym straciła do liderki tylko 0,44 sekundy i stanęła przed wielką szansą na osiągnięcie historycznego podium zawodów PŚ, a do wykonania tego zadania pozostał tylko ponowny, bezbłędny przejazd.

W ostatniej odsłonie slalomu giganta największy awans w klasyfikacji zanotowała Ramona Siebenhofer, która awansowała o 8 pozycji i zakończyła rywalizację na 5. miejscu. Świetnie zaprezentowała się Alice Robinson, której zmierzony czas był najlepszym w drugim przejeździe i objęła prowadzenie. Startujące po niej Włoszki, Federica Brignone oraz liderka klasyfikacji gigantowej, Marta Bassino były wolniejsze od Nowozelandki, a czwarta po pierwszej części Nina O'Brien nie ukończyła rywalizacji.

Po Amerykance wystartowała Maryna Gąsienica-Daniel, która miała 0,54 sekundy przewagi nad liderującą w tym momencie Robinson. Polka jechała niezły przejazd, lecz nie ustrzegała się błędów na trasie, a międzyczasy wskazywały, że Maryna może zająć miejsce w czołówce. Niestety, na kilka bramek przed metą 27-latka niefortunnie zahaczyła o tyczkę i zaliczyła upadek, co poskutkowało dyskwalifikacją. Niemniej należą się wielkie brawa Marynie Gąsienicy-Daniel, która po raz kolejny pokazała się z niesamowitej strony.

Najlepsza ostatecznie okazała się Petra Vlhova, która nie dała się tym razem wyprzedzić rywalkom i odniosła pierwszy triumf w zawodach PŚ na słowackiej ziemi. Alice Robinson, która ostatecznie uzyskała najlepszy czas w drugim przejeździe zajęła 2. miejsce, zdobywając pierwsze podium w tym sezonie. Na 3. miejscu tym razem rywalizację ukończyła Mikaela Shiffrin, dla której jest to już 102. podium w karierze.