Tenis - WTA Lyon: pierwsze turniejowe zwycięstwo Tauson w karierze

• Dodał: Seweryn Czernek
  • Data publikacji: 07.03.2021, 17:17

W decydującym spotkaniu turnieju WTA w Lyonie zmierzyły się Clara Touson i Viktorija Golubić. Młoda Dunka, dla której był to pierwszy turniejowy finał w karierze, pokonała w finale bardziej doświadczoną Szwajcarkę 6:4 6:1. W odbywającym się na francuskich kortach turnieju udział brały Magdalena Fręch i Katarzyna Kawa, jednak obie Polki odpadły już w pierwszej rundzie.

Pierwszy set spotkania był pełen emocji i zwrotów akcji. Doświadczona Szwajcarka zdołała łatwo przełamać rywalkę w gemie otwarcia, by po długiej walce wygrać własne podanie i wyjść na prowadzenie 0:2. Notowana kilka pozycji niżej w rankingu Dunka pewnie wygrała później swój serwis, by już po chwili po re-breaku doprowadzić do wyrównania. Rozpędzona 18-latka zapisała na swoim koncie także kolejne dwa gemy przełamując drugi raz rywalkę i wychodząc na 4:2. Następne cztery odsłony były kontynuacją serii przełamań, co przełożyło się na końcowy tryumf Touson w tej partii 6:4.

Wygrana partia wyraźnie nakręciła młodą Dunkę, co było widać już od pierwszych piłek drugiego seta i wygranego przez nią własnego podania. Touson nie pozwoliła swojej rywalce nawiązać wyrównanej walki w przekonujący sposób zapisując na swoim koncie cztery kolejne odsłony, przełamując tym samym dwukrotnie serwis Szwajcarki. Przed 18-latką była więc ogromna szansa na zwycięstwo, jednak Golubić wygrywając po długiej walce własne podanie przedłużyła swoje nadzieje w tym meczu. Dunka wygrywając później gem przy własnym serwisie po całkowitej dominacji w tej partii zapisała ją na swoim koncie wynikiem 6:1 wygrywając tym samym w całym spotkaniu 2:0 i zdobywając pierwszy tytuł WTA w karierze.

Clara Touson (DEN) - Victorija Golubić (SUI) 6:4 6:1

Seweryn Czernek

O igrzyskach piszę od niedawna, ale z igrzyskami jestem już od wielu lat. Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Fanatyk wielu dyscyplin, a w Poinformowanych zajmuję się siatkówką, biathlonem, biegami narciarskimi, tenisem oraz podnoszeniem ciężarów.