ME U20: kolejne zwycięstwo Polaków!

• Data publikacji: 16.07.2018, 17:08

Po wczorajszym pierwszym zwycięstwie z Rosją reprezentacja Polski nie zwalnia tempa! Dziś nasi juniorzy pokonali Francuzów 3:1. Jutro panowie zmierzą się z Turcją.

Pierwszy set szybko padł łupem biało - czerwonych. Polacy prezentowali się bardzo dobrze, a świetną formę prezentował nasz atakujący, Remigiusz Kapica, który przoduje w statystykach na najlepszego atakującego. Nasi siatkarze odskoczyli Trójkolorowym przed drugą przerwą techniczną (16:12). Później, przy stanie 17:14 Polacy wygrali 5 kolejnych akcji! Ta przewaga spokojnie pozwoliła dokończyć tę partię.

Juniorzy dobrze weszli w drugą odsłonę tego meczu (7:4), jednak chwila dekoncentracji sprawiła, że szybko utracili tę przewagę (7:8). Od tego momentu gra toczyła się punkt za punkt, co zapowiadało bardzo interesującą końcówkę. Ta niestety okazała się szczęśliwa dla Francuzów, którzy zwyciężyli 26:24.

Trzecia, jakże ważna pod względem psychologicznym partia rozpoczęła się wyrównanie, lecz po chwili gra zaczęła się toczyć po myśli rywali. W połowie seta prowadzili (13:16). To co nastąpiło później należy rozpatrywać w kategoriach cudu. Podopieczni Mariusza Sordyla zdobyli 12 punktów na tylko 1(!) siatkarzy z Francji! Ta partia z pewnością przejdzie do historii tych mistrzostw.

W ostatnim już w tym pojedynku secie z początku, tak jak w poprzedniej partii, prowadzili Francuzi (4:7). Polacy po raz kolejny pokazali jednak swoją wolę walki i odrobili straty (15:15). Gra punkt za punkt do 20. punktu zapowiadała emocje. Chłodniejsze głowy zachowali reprezentanci Polski, którzy potrafili zakończyć kluczowe akcje i zwyciężyli w całym spotkaniu 3:1!

W pierwszym spotkaniu Polacy ulegli Belgom (0:3), wczoraj pokonali Rosjan (3:2), a dzisiaj Francję (3:1). Jutro zmierzą się z juniorami z Turcji.

Polska - Francja 3:1 (25:17, 24:26, 25:17, 25:22)

Polska: Nowak, Sawicki, Kapica ,Szymura (l), Adamczyk, Poręba, Firszt, Grygiel, Prokopczuk, Janikowski

Francja: Soldner, Rebeyrol, Toledo, Cardin, Derouillon, Roatta, Ramon (l), Laumon, Faure, Agesilas, Pineau