Lekkoatletyka - HME: Piotr Lisek brązowym medalistą w skoku o tyczce!
KowalskyPhotos

• Dodał: Aleksandra Suszek
  • Data publikacji: 07.03.2021, 18:30

Piotr Lisek dopisał się do listy polskich medalistów czempionatu. Polak zdobył brązowy medal w skoku o tyczce, osiągając wysokość 5,80 metra, co jest jego najlepszym wynikiem w tym sezonie. Mistrzem Europy został fenomenalny Armand Duplantis ze Szwecji, a ze srebrnym medalem z Torunia wyjedzie Valentin Lavillenie z Francji.

W rywalizacji skoku o tyczce swoją dyspozycję prezentowało trzech polskich reprezentantów - Piotr Lisek, Robert Sobera oraz Paweł Wojciechowski. Ten ostatni odpadł jednak już w eliminacjach, zaliczając wysokość jedynie 5,35 metra co nie wystarczyło do awansu (5,75 metra lub ośmiu najlepszych zawodników). Piotr Lisek zdecydował odpuścić podejście do dwóch pierwszych wysokości i zaatakował dopiero na wysokości 5,50 metra. Polak bezbłędnie pokonał tę granicę, jak i również kolejną - 5,60 metra. Ostatecznie jako jeden z trzech zawodników przeskoczył poprzeczkę na wysokości 5,70 metra i bez żadnych potknięć awansował do finału.

W wielkim finale wszystkie oczy były zwrócone nie tylko na polskich reprezentantów, ale również na fenomenalnego Armanda Duplantisa. Młody Szwed w tym sezonie błyszczy i był głównym faworytem do złota Mistrzostw Starego Kontynentu w Toruniu - zawodnik ze Skandynawii atakował dopiero przy próbie 5,60 metra i pokonał ją bezbłędnie. Piotr Lisek zdecydował się natomiast odpuścić tę wysokość i podjąć dopiero 5,70 metra, którą pokonał w pierwszej próbie. Po tym jak reprezentant Niemiec, Oleg Zernikel stracił trzecią próbę na wysokość 5,80 metra, w rywalizacji pozostało tylko trzech zawodników: oprócz Polaka skakał nadal Armand Duplantis oraz Valentin Lavillenie.

Piotr Lisek dotarł do wysokości 5,80 metra. Później nie udało mu się pokonać poprzeczki zawieszonej na 5,85 metra i zakończył rywalizację z brązowym medalem. Ta sztuka nie udała się także Francuzowi, więc złotym medalistą został Armand Duplantis, który ani razu nie strącił w tym konkursie poprzeczki.

Aleksandra Suszek – Poinformowani.pl

Aleksandra Suszek

Można powiedzieć, że piszę o wszystkim po trochu, ale w moim sercu gości głównie siatkówka.