Fortuna 1 Liga: wysokie zwycięstwo Puszczy

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 07.03.2021, 19:52

Puszcza Niepołomice rozbiła Arkę Gdynia 4:0 w ostatnim meczu 19. kolejki Fortuna 1 Ligi. Gospodarze zrewanżowali się gdynianom za dotkliwą porażkę w Pucharze Polski.

Przed spotkaniem wydawało się, że to goście byli jego faworytami. Podopieczni Dariusza Marca na wiosnę wygrali wszystkie pojedynki, a dodatkowo w tygodniu odnieśli pewną wygraną w Niepołomicach. Znacznie gorzej rundę zaczęli gospodarze, którym udało się ugrać jedynie remis z ostatnią drużyną - Zagłębiem Sosnowiec.

Pierwsza połowa nie zapowiadała wielu goli. Najlepsze sytuacje mieli Maciej Tomalski, Rafał Wolsztyński i Adam Deja, lecz żaden z nich nie wpisał się na listę strzelców. Do przerwy utrzymał się wynik bezbramkowy. Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia. Chwilę po wznowieniu trafił Szymon Kobusiński. 10 minut później było już 2:0. Fatalnie skiksował Haris Memić i wpakował piłkę do własnej siatki. Zaraz zrobiło się 3:0, kiedy to po zagraniu ręką w polu karnym sędzia odgwizdał jedenastkę. Rzut karny na gola zamienił Marcin Stefanik. Wynik spotkania ustalił w 71. minucie Kobusiński. W następnej kolejce Puszcza zagra w Kielcach, z kolei Arkę czeka domowe starcie  z Górnikiem Łęczna.

Puszcza Niepołomice - Arka Gdynia 4:0 (0:0)

Bramki: 47', 71' Kobusiński, 56' Memić (s.), 60' Stefanik (k.)

Puszcza: M.Górski - S.Górski (81' Wyjadłowski), Pieczek, Hladik, Bartosz (81' Radionov) - Knap, Żarskis (56' Stefanik), Cikos, Serafin, Kobusiński (81' Mucha)- Tomalski (64' Rakoczy)

Arka: Kajzer - Memić, Sasin, Danch - Aleman (46' Marcus), Ślesicki (46' Skóra), Łabojko (57' Siemaszko), Deja, Valcarce - Wolsztyński, Żebrowski (83' Mazek)

Żółte kartki: 2' Bartosz, 57' Kobusiński, 65' Cikos, 86' Mucha - 59' Deja

Sędzia: Jacek Malyszek