Serie A: Napoli pokonuje Bologne, asysta Zielińskiego

• Data publikacji: 07.03.2021, 22:41

W niedzielnym, 7 marca, meczu 26. kolejki Serie A Napoli na własnym obiekcie podejmowało Bologne. Lepsi okazali się gospodarze, którzy triumfowali 3:1. Bramki dla zwycięzców zdobyli Lorenzo Insigne (2 razy) i Victor Osimhen. Przy pierwszej bramce Napoli asystę zanotował Piotr Zieliński.

Pojedynek bardzo dobrze rozpoczął się dla gospodarzy, którzy już w 8. minucie strzelili bramkę. Piotr Zieliński (Napoli) zagrał piłkę do Lorenzo Insigne (Napoli), który stał na krawędzi pola karnego. Włoch strzałem z pierwszej piłki skierował ją do siatki. Po kilku minutach Matteo Politano (Napoli) po walce z obrońcą gości upadł w polu karnym, ale sędzia o dziwo nie podyktował "jedenastki".

W 20. minucie Andreas Skov Olsen (Bologna) oddał piękny strzał z granicy pola karnego, ale piłka trafiła jedynie w lewy słupek. Po 10 minutach wyrównanej gry ponownie okazję mieli goście. Tym razem Rodrigo Palacio (Bologna) uderzył główką po ładnym dośrodkowaniu. Jednak wspaniałą interwencją popisał się David Ospina (Napoli).

W końcówce bardzo wyrównanej pierwszej połowy do siatki trafili goście, jednak trafienie Palacio nie zostało uznane ze względu na spalonego. Do końca pierwszej części meczu wynik się już nie zmienił.

Tuż po rozpoczęciu 2. połowy ponownie bramkę strzelił Palacio i ponownie nie została ona zaliczona. Tym razem sędzia Daniele Chiffi dopatrzył się faulu. W 66. minucie Vicotr Osimhen (Napoli) podwyższył prowadzenie Napoli. Nigeryjczyk wykonał piękną solową akcję. Najpierw przedarł się w pole karne, a następnie okiwał Łukasza Skorupskiego (Bologna) i wpakował piłkę do pustej bramki.

W kolejnej akcji ponownie szansę miał Osimhen. Zawodnik Napoli dostał ładne podanie w polu karnym, ale jego strzał z bliskiej odległości przeleciał obok bramki. Kilka minut później bramkę kontaktową zdobyli goście. Roberto Soriano (Bologna) otrzymał genialne podanie od Andreasa Skova Olsena (Bologna) i z pierwszej piłki mocno uderzył w prawy róg bramki. Ospina był bez szans!

Radość piłkarzy Bologni nie trwała jednak zbyt długo. W 76. minucie swoją drugą bramkę zdobywa Insigne. Włoch wykorzystał błąd obrońców gości, którzy zostawili mu za dużo miejsca i płaskim strzałem pokonał Skorupskiego. W 83. minucie szansę zmarnował Matteo Politano (Napoli), którego strzał z krawędzi pola karnego ładnie obronił Skorupski. W 86. minucie rzut wolny z obiecującej odległości otrzymali goście, jednak strzał Musy Barrowa (Bologna) obronił Ospina.

Do końca meczu już nic się nie zmieniło i po ładnym i wyrównanym spotkaniu Napoli pokonało swoich rywali 3:1.

Napoli - Bologna 3:1 (1:0)
Bramki: 8', 76' Insigne, 66' Osimhen - 73' Soriano
Napoli: Ospina - Ghoulam (22' Hysaj), Koulibaly, Rrahmani, Di Lorenzo - Demme, Ruiz - Insigne (79' Elmas), Zieliński (79' Rui), Politano - Mertens (53' Osimhen)
Bologna: Skorupski - Mbaye, Soumaoro, Danilo, Di Silvestri - Svanberg (76' Vignato), Poli (58' Domiguez), Sansone (65' Barrow) - Soriano, Skov Olsen (76' Orsolini) - Palacio
Żółte kartki: 52' Koulibaly, 84' Rui
Sędzia: Daniele Chiffi