Narciarstwo dowolne - MŚ: złoto dla Laffont i Kingsbury'ego

• Data publikacji: 08.03.2021, 12:00

W Ałmatach rozpoczęły się mistrzostwa świata w kolejnych konkurencjach narciarstwa dowolnego - jeździe po muldach oraz skokach akrobatycznych. W jeździe po muldach najlepsi okazali się Perrine Laffont i Mikael Kingsbury.

Zmagania mistrzowskie w Ałmatach trwać będą przez cztery dni. Pierwszą konkurencją czempionatu była jazda po muldach. Wśród kobiet nie było niespodzianki. Triumfowała Perrine Laffont, która wygrała wszystkie trzy rundy Pucharu Świata w tej konkurencji. W pierwszym przejeździe finałowym Francuzka była nieznacznie słabsza od Julii Gałyszewej. W decydującej próbie mistrzyni olimpijska nie miała sobie równych i była najlepsza we wszystkich elementach. Otrzymała notę 82,11. Druga była Gałyszewa. Reprezentantka gospodarzy uzyskała rezultat 79,52. Podium uzupełniła Anastazja Smirnowa z wynikiem 79,41.

6. Kai Owens (Stany Zjednoczone) DNF

Mikael Kingsbury wrócił do pełnej dyspozycji po kontuzji. Wybitny Kanadyjczyk po raz piąty został mistrzem świata. Mistrz olimpijski prowadził po pierwszym przejeździe, a w drugim startując jako ostatni pokonał wszystkich rywali. Kingsbury triumfował z wynikiem 87,36. Medale zdobyli także Francuz Benjamin Cavet (82,43) i Kazach Paweł Kołmakow (82,23).