Narciarstwo alpejskie - MŚJ: Aronsson Elfman ze złotym medalem w slalomie gigancie

• Dodał: Łukasz Stopa
  • Data publikacji: 09.03.2021, 12:53

Hanna Aronsson Elfman triumfowała podczas kobiecego slalomu giganta podczas Mistrzostw Świata Juniorów odbywających się w Bansku. Tuż za Szwedką finiszowały Marte Monsen i Neja Dvornik.

Na starcie wtorkowego giganta stanęły dwie Polki. Magdalena Łuczak i Patrycja Florek. W oczekiwaniu na występ naszych rodaczek z numerem pierwszym zaprezentowała się Szwedka – Hanna Aronsson Elfman. Jej czas 55.12 był zarazem najlepszym podczas pierwszego przejazdu i zasłużenie alpejka ze Skandynawii liderowała przed drugą częścią zawodów. Drugie miejsce zajmowała inna narciarka z północy Europy. Marte Monsen z Norwegii traciła do Szwedki +0.31 sekundy. Podium po pierwszej części zmagań zamykała Magdalena Łuczak ze stratą +0.37 do liderki, a zatem zwiastowało to dla nas wielkie emocje przed finałowym przejazdem. Miejsca tuż za podium zajmowały Chorwatka – Zrinka Ljutić (+0.43) i kolejna ze Szwedek – Hilma Loevblom (+0.69). Patrycja Florek osiągnęła czas 1:00.76, co plasowało ją ostatecznie za czołową trzydziestką.

Drugiego przejazdu nie ukończyły aż cztery alpejki, które zajmowały miejsca w czołowej dziesiątce. Niestety w tym towarzystwie znalazła się także Magdalena Łuczak. Oprócz Polki z walki o medale odpadły m.in. wspomniane wcześniej Ljutić, Loevblom, a także Amerykanka – AJ Hurt. Złoty medal wywalczyła Elfman, która z dużą przewagą (-0.75) pokonała Monsen. Norweżka słabiej zaprezentowała się po przerwie, ale udało jej się utrzymać pozycję dającą srebrny medal. Na trzecie miejsce wskoczyła Neja Dvornik ze Słowenii (+0.88), a kolejne miejsca zajęły odpowiednio Sara Rask (+0.97), która zanotowała drugi najlepszy przejazd podczas finałowych zmagań, a także Elena Sandulli (+1.22). Patrycja Florek przesunęła się o dziewięć pozycji i ostatecznie zakończyła rywalizację pod koniec trzeciej dziesiątki.

W środę zostanie rozegrany slalom kobiet, który zakończy zmagania w mistrzostwach świata.