LoL - Ultraliga: IHG z awansem na EU Masters!
Illuminar Gaming

• Dodał: Hubert Dondalski
  • Data publikacji: 09.03.2021, 21:20

Każdy lubi sezon regularny. Pojedyncze mecze, które bardzo przyjemnie się ogląda. Jednakże to, na co każdy czeka najbardziej to nic innego jak faza pucharowa. Tym bardziej, jeżeli zaczyna się ona od spotkania, które śmiało można nazwać klasykiem na polskim podwórku. Dzisiejszego wieczoru Illuminar Gaming podejmowało 7more7 Pompa Team. Po fantastycznej serii IHG odniosło zwycięstwo i wywalczyło awans na EU Masters!

Illuminar Gaming 3:1  7more7 Pompa Team (MVP: Czajek)

Zetural zdecydował się, aby na pierwszej mapie tej serii postawić na adriana, który występował w Pompie na początku rundy, a potem grał w akademii PT7.

Pierwsza mapa polskiego klasyku toczyła się bardzo spokojnie aż do 6. minuty, gdzie PT7 skierowało swój wzrok na dolną alejkę i za pomocą Stand United od Shena i świetnego ganku Hecarima, gracze tej organizacji wyeliminowali duet IHG. Chwilę później akcja przeniosła się na Heralda, gdzie szykowała się walka drużynowa, ale gracze byli rozbici, co wykorzystało 7more7 Pompa Team i wyeliminowało wspierającego przeciwników. O dziwo botlane IHG zaskoczył Athera oraz Wojtusia, co poskutkowało śmiercią strzelca PT7. W 18. minucie byliśmy świadkami sytuacji, która była bardzo podobna do tej, która dała Pompie dwa zabójstwa, lecz tym razem Alistar był niesamowicie twardy. Chwilę po tej akcji Ather był bliski eliminacji Czajka, ale przeliczył się i przypłacił to śmiercią, a PT7 stratą smoka oceanicznego. Widać było, że 7more7 Pompa Team traciło powoli kontrolę nad mapą, a ich rywale poczynali sobie coraz bardziej. Efektem wygrywanych walk drużynowych był trzeci smok dla IHG. Czwartego smoka jednak nie zdobyło – Odi11 popełnił fatalny błąd na środkowej alei, dał się wyłapać, co wykorzystali gracze PT7 i to oni zgarnęli smoka. IHG straciło Melonika, który padł jeden na jednego z Colorem, ale wyłapali Wojtusia i Athera na midzie, co pozwoliło im zgarnąć Barona! Tempo pierwszej mapy było niesamowite i dosłownie minutę później Wojtuś fantastycznie zainicjował walkę drużynową, ale PT7 nie miało narzędzi do zabicia Viktora i Kai’sy, co dało duszę smoka oceanicznego dla IHG, które po następnej walce drużynowej wygrało pierwszą mapę!

Druga mapa zaczęła się spokojnie. Blisko solowego zabójstwa był Melonik, ale Colorowi udało się wydostać z opresji. Mimo to mógł uznawać to za porażkę, gdyż Melonik powrotami do bazy świetnie ustawił swoją linię. W międzyczasie papatabatchi szukał okazji na midzie, lecz bezskutecznie, ale zaasekurował Heralda oraz smoka oceanicznego.

W 12. minucie byliśmy świadkami pierwszej poważnej walki drużynowej, którą 7more7 Pompa Team cudem wygrało, dokładając do tego jeszcze zabójstwa na dolnej alei chwilę później. W 18. minucie Wojtuś popełnił fatalny błąd, gdyż zdecydował się Settem przerzucić Mega-Gnara, co było głównym czynnikiem przegranej walki drużynowej i straty smoka górskiego. Chwilę później jednak gracze PT7 zrewanżowali się odwiecznym rywalom i odbudowali swoją sytuację w grze. Gwoździem do trumny dla PT7 okazała się walka na smoku górskim, gdzie gracze tej organizacji byli w kiepskiej sytuacji pod względem czarów przywoływacza i umiejętności specjalnych. IHG z łatwością wygrało tę walkę, zgarnęło duszę smoka górskiego oraz Barona. Chwilę później druga mapa dobiegła końca. 2:0 dla Czajka i spółki!

Na trzecią mapę do składu wrócił behave. Nie mające nic do stracenia 7more7 Pompa Team zdecydowało się w drafcie na swoje największe komforty, które pojawiały się w trakcie sezonu regularnego.

Początek był bardzo spokojny, największą uwagę PT7 skupiło na midzie, gdzie Czajek nie miał łatwego życia. Pierwsza krew padła dopiero w 14. minucie na górnej alei, gdzie behave, Wojtuś oraz Ather przeprowadzili egzekucję na Meloniku. Cała sytuacja była bardzo dobra dla młodego strzelca PT7, gdyż na jego konto trafiło złoto z pierwszej krwi oraz kilka cegiełek z wieży. W 22. minucie udało się Warsziemu i spółce wyeliminować Melonika tuż przed pojawieniem się smoka górskiego, dzięki czemu zaasekurowali ten objective i byli jeden smok od duszy. W 27. minucie zbliżał się czwarty smok dla 7more7 Pompa Team, które było w lepszej pozycji w tej sytuacji, ale pelerynę bohatera ubrał Czajek, który fantastyczną inicjacją Cassiopeią ugrał walkę drużynową na konto swojej drużyny oraz smoka górskiego. Sygnał do ataku dla PT7 dał Color, który po raz kolejny popisał się solowym zabójstwem na Meloniku, ale gracze Pompy byli zbyt bierni i zamiast podjąć Nashora, wycofali się. W 33. minucie tej intensywnej mapy odbyła się szalona walka drużynowa, która dzięki fantastycznej postawie Czajka padła łupem IHG, tak samo, jak trzeci smok górski. Obie drużyny nie dały widzom chwili oddechu i dwie minuty później odbyła się kolejna walka drużynowa na Baronie, gdyż IHG zdecydowało się na Barona, ale dzięki fantastycznej postawie Wojtusia w tej walce, który dał Atherowi bardzo dużo miejsca na zadawanie obrażeń, to PT7 zgarnęło to wzmocnienie! Ależ emocjonalny rollercoaster! Dodatkowo Melonik oraz papatabatchi dali się wyłapać tuż przed czwartym smokiem górskim! Fantastyczny występ Wojtusia na tej mapie! Chwilę później Pompa zgarnęła Nashora, unicestwiła IHG i wygrała trzecią mapę! Wojtuś i spółka złapali kontakt!

Zmotywowana po poprzedniej wygranej Pompa zdobyła pierwszą krew na czwartej mapie, gdzie Warszi oraz behave przeprowadzili egzekucję na Czajku. Na odpowiedź IHG nie trzeba było długo czekać i szybko zagwarantowało sobie piekielnego smoka. Minutę później gracze Pompy odpowiedzieli zabójstwem na przeciwnym leśniku. W 9. minucie Wojtuś popisał się fantastyczną inicjacją, grając Rell, co dało jego drużynie aż cztery zabójstwa. IHG odniosło drobne zwycięstwo, zabijając Wojtusia oraz zgarniając smoka oceanicznego, zbliżając się znacznie do duszy tego smoka. Chwilę przed czwartym smokiem oceanicznym Wojtuś znalazł wejście w przeciwną drużynę, ale to IHG wygrało tę walkę drużynową i zgarnęło duszę smoka oceanicznego. Czajek i spółka poczuło wiatr w żaglach i ruszyło po Nashora, którego pewnie zgarnęło, a chwilę później zgarnęło Eldera pomimo świetnej inicjacji Colora oraz Wojtusia. Dusza smoka oceanicznego zrobiła bardzo dobrą robotę. IHG było już do niepowstrzymania i pewnie wdarło się do bazy Pompy, zabijając graczy, wygrywając serię i awansując na EU Masters po trzech latach nieobecności!

Illuminar tym zwycięstwem zagwarantowało sobie wyjazd na EU Masters oraz  awans do małego finału, gdzie już czeka AGO Rogue. 7more7 Pompa Team dalej ma szansę na pozytywny rezultat w fazie pucharowej. W przyszłym tygodniu zmierzą się ze zwycięzcą jutrzejszej serii pomiędzy K1CK oraz devils.one. Zapraszam już jutro na podsumowanie tej serii!