EBL: Astoria Bydgoszcz nie dała szans Asseco Arce Gdynia
Andrzej Romański/PLK

• Dodał: Filip Munyama
  • Data publikacji: 09.03.2021, 20:05

Enea Astoria Bydgoszcz rozgromiła gości z Gdyni 103:73 w meczu 26. kolejki Energa Basket Ligi. Najlepszym strzelcem gospodarzy był Michał Chyliński - autor 17 punktów. Świetnie zagrał też Corey Sanders, który zapisał na swoim koncie 15 oczek i 13 asyst.

W Bydgoszczy spotkały się ekipy z dołu tabeli - miejscowa Astoria i Arka Gdynia. Po spadku Polpharmy Starogard Gdański obie drużyny miały już zapewnione utrzymanie. Od początku meczu tempo gry dyktowali gospodarze. Dwa trafienia za trzy zaliczył Michał Chyliński (17 punktów), a potrafieniu spod kosza dołożyli Adrian Bogucki i Corey Sanders (15 punktów, 13 asyst) i Astoria prowadziła 14:2. Gościom udało się nieco zmniejszyć przewagę za sprawą akcji podkoszowych - Mikołaja Witlińskiego (11 punktów) i Filipa Dylewicza (13 punktów), jednak odpowiadał im Paulius Dambrauskas (13 punktów). Po layupie Litwina bydgoszczanie znów powiększyli swoją przewagę do dwucyfrowej, a chwilę później podniósł ją jeszcze Zane Waterman i pierwsza kwarta zakończyła się rezultatem 26:14.

Druga kwarta znów zaczęła się od dwóch celnych trójek Chylińskiego. Z kolei nad koszem latali Adrian Bogucki i Jakub Nizioł (14 punktów, 10 zbiórek). Po layupie Coreya Sandersa przewaga gospodarzy wzrosła aż do 25 punktów. Arka nie miała żadnej odpowiedzi na skutecznie grających gospodarzy. W drugiej połowie Astoria miała pełną kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie. Kolejne punkty zdobywał Chyliński, ładne akcje prezentował też Nizioł i to jego trójka pozwoliła gospodarzom zakończyć trzecią kwartę na prowadzeniu 73:47. Ostatnia kwarta zaczęła się od małej szarży weteranów Arki. Kilka punktów z rzędu zdobyli Adam Hrycaniuk (10 punktów) i Filip Dylewicz, jednak Astoria bardzo szybko odpowiedziała, tym razem za sprawą Michała Krasuskiego (11 punktów) i nie mieliśmy już w tym meczu żadnych emocji.

Enea Astoria Bydgoszcz - Asseco Arka Gdynia 103:73 (26:14, 26:15, 21:18, 30:26)

Astoria: Chyliński 17, Sanders 15 (13 asyst), Nizioł 14 (10 zbiórek), Dambrauskas 13, Krasuski 11, Bogucki 9, Gabrić 8, Loncar 6, Waterman 5, Nowakowski 3, Kopycki 2

Arka: Dylewicz 13, Kołodziej 11, Witliński 11, Hrycaniuk 10, Vragović 10, Kaszowski 9, Szubarga 6, Wołoszyn 2, Kobel 1