Liga Mistrzów: BVB gra dalej!
Autor/Creative Commons

• Dodał: Hubert Dondalski
  • Data publikacji: 09.03.2021, 23:00

Rewanżowe spotkanie na Signal Iduna Park zapowiadało się iście interesująco. Po dość ciekawym spotkaniu Borussia Dortmund zremisowała z Sevillą FC 2:2, a bramki strzelali niezawodny Erling Haaland oraz Youssef En-Nesyri.

Mecz rozpoczął się bardzo spokojnie, choć to Sevilla była groźniejsza, oddając niebezpieczny strzał na bramkę Hitza. Drużyna gości cały czas naciskała na rywali z Dortmundu, wierząc, że uda jej się strzelić szybką bramkę. Po 20. minutach dalej widniał wynik remisowy, ale to Sevilla bardziej przeważała i była bliżej zdobycia upragnionej bramki. Tempo meczu zrobiło się bardzo wolne i głównie gra odbywała się w środku pola.

Piłkarze Sevilli naciskali i zwyczajnie należała im się bramka, ale ten sport tak nie działa – błąd w rozegraniu piłki od obrony popełnili obrońcy Sevilli, a Borussia nie odpuściła takiej okazji. Reus wdarł się w pole karne i dograł do Haalanda, który nie zwykł marnować takich sytuacji! Sytuacja Sevilli znacznie się pogorszyła i przez własne błędy awans znacznie się oddalił . Sfrustrowani piłkarze Sevilli zaczęli grać bardziej agresywnie, ale nie dali rady strzelić bramki wyrównującej i po dwóch minutach doliczonego czasu główny arbiter zakończył pierwszą połowę.

Drugą połowę zaczęli lepiej piłkarze Borussi, którzy mieli okazję, aby zamknąć kwestię awansu, ale Hazard przestrzelił w dobrej sytuacji. Nic nie ginie w przyrodzie i dwie minuty później było już 2:0, za sprawą fantastycznej akcji Erlinga Haalanda. Jednakże sędzia sprawdził sytuacje za pomocą VAR i cofnął tego gola, ale podyktował karnego dla Borussi. Pojedynek ten Haaland przegrał, ale sędzia nakazał powtórzyć ten stały fragment gry i ta kuriozalna sytuacja zakończyła się koniec końców drugą bramką Norwega! Tą bramką został najmłodszym strzelcem w historii Ligi Mistrzów, który zdobył 20 bramek.

Zmiany przeprowadzone przez Julena Lopetegui wprowadziły nieco świeżości do gry jego podopiecznych, czego efektem był rzut karny dla jego drużyny. Do jedenastki podszedł En-Nesyri, który pewnie pokonał Hitza i dał sygnał swoim kolegom, że mecz jeszcze trwa i można tutaj powalczyć. W ostatnich minutach spotkania Rakitić dośrodkował w pole karne, a najwyżej do piłki wyskoczył En-Nesyri, który zdobył bramkę wyrównującą! Na nieszczęście drużyny ze stolicy Andaluzji zostało bardzo mało czasu i nie udało się wbić trzeciej bramki na wagę dogrywki. Sevilla FC zakończyła swój udział w Lidze Mistrzów, a Borussia Dortmund awansowała do ćwierćfinału!

Borussia Dortmund – Sevilla FC 2:2  (1:0)

Bramki: 35’, 54'(k.) Haaland - 69'(k.), 90+6' En-Nesyri

Borussia: Hitz – Morey (90+5' Meunier), Can, Hummels, Schulz (89' Zagadou) – Dahoud, Delaney, Bellingham – Hazard (67' Passlack), Haaland, Reus

Sevilla: Bounou – Navas, Kounde, Diego Carlos, Acuna – Joan Jordan (60' Gomez), Fernando (86' Rakitić), Oscar Rodriguez (79' Torres) – Suso (86' Munir), En-Nesyri, Ocampos (60' de Jong)

Żółte kartki: 20’ Morey, 55' Haaland - 40' Acuna, 51' Kounde, 55' Jordan, 71' Oscar Rodriguez, 76' Fernando, 77' Diego Carlos

Sędzia: Cüneyt Cakir