Narciarstwo dowolne - MŚ: Peel i Burow najlepsi w skokach akrobatycznych

• Data publikacji: 10.03.2021, 12:11

Kolejną konkurencją mistrzostw świata w narciarstwie dowolnym w Ałmatach były skoki akrobatyczne. Złote medale zdobyli Australijka Laura Peel i Rosjanin Maksim Burow. Jutro tę część czempionatu zakończą zawody drużynowe.

Po jeździe po muldach na mistrzostwach świata w Ałmatach przyszedł czas na skoki akrobatyczne. Wśród kobiet w roli liderki Pucharu Świata do najważniejszej imprezy sezonu przystępowała Laura Peel. Reprezentantka Australii w tej edycji pucharowej rywalizacji plasowała się w czołówce w prawie we wszystkich zawodach, w tym dwukrotnie wygrała. Peel nie miała sobie równych także w Ałmatach. W pierwszej części finału była dopiero trzecia, prezentując się dużo gorzej od Ashley Caldwell i Danielle Scott. O wszystkim decydowała akrobacja w drugiej odsłonie finału, gdzie Laura Peel zdobyła notę 106,46. Najbliżej Australijki była Caldwell, ale Amerykanka wykonała mniej efektownie tę samą ewolucję i z wynikiem 101,74 zajęła drugie miejsce. Medal zdobyła także Ljubow Nikitina, która uzyskała notę 94,47.

6. Marion Thenault (Kanada) 49,70

W skokach akrobatycznych mężczyzn dominatorem w tym sezonie jest Maksim Burow. Rosjanin wygrał wszystkie rundy Pucharu Świata, w których startował. Swoją wyższość potwierdził na mistrzostwach świata, startując jako zawodnik Rosyjskiej Federacji Narciarskiej. Prowadził już po pierwszej części finału, a w drugiej uzyskał wynik 135,00. Blisko pokonania Burowa był Christopher Lillis. Amerykanin tylko nieznacznie gorzej wykonał ten sam skok i przegrał z triumfatorem o 1,5 punktu. Podium z wynikiem 127,50 uzupełnił Paweł Krotow.