Żeglarstwo - ME: Noceti-Klepacka wiceliderką regat
OSGA_2020

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 10.03.2021, 18:48

Bardzo dobrze spisują się nasi windsurferzy na mistrzostwach Europy klasy RS:X w portugalskiej Vilamourze. Zofia Noceti-Klepacka jest wiceliderką wśród kobiet, a w rywalizacji mężczyzn Piotr Myszka i Radosław Furmański plasują się tuż za podium.

W środę warunki wietrzne do rywalizacji były znacznie lepsze niż we wtorek i udało się przeprowadzić po trzy wyścigi. Wśród kobiet świetnie prezentuje się Zofia Noceti-Klpeacka. Jej najgorszy rezultat to siódme miejsce w pierwszy dzisiejszym wyścigu. W pozostałych trzech nie schodziła z podium. Z łącznym dorobkiem ośmiu punktów zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Liderką jest Francuzka Charline Picon, która wygrała wszystkie trzy środowe wyścigi. Dziesięć punktów zgromadziły Włoszka Giorgia Speciale i Holenderka Lilian de Geus. Maja Dziarnowska spadła na 13. miejsce, zajmując 19. i 12. lokatę oraz zaliczając dyskwalifikację.

W rywalizacji mężczyzn dwaj Polacy: Piotr Myszka i Radosław Furmański mają po 15 punktów i są tuż za podium. Furmański poprawiał się ze startu na start, finiszując kolejno na szóstej, piątej i czwartej lokacie. Myszka ukończył pierwszy wyścig na 11. pozycji, drugi na siódmej, a na koniec zanotował szóstą lokatę. Na czele klasyfikacji jest Izraelczyk Ofek Elimelech, który wygrał dwa wyścigi, a raz był drugi. Na podium są również dwaj Włosi. Mattia Camboni traci do lidera cztery punkty, a Carlo Ciabatti dziewięć.