Tenis - WTA Guadalajara: porażka deblowa Pauli Kani-Choduń

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 11.03.2021, 09:35

Paula Kania-Choduń i Ankita Raina przegrały swój mecz w pierwszej rundzie debla turnieju WTA 250 w Guadalajarze. Mocniejsza od Polki i Hinduski okazała się para Eugenie Bouchard/Coco Vandeweghe. Tym samym w Meksyku nie będzie już rywalizować żadna nasza reprezentantka.

Paula Kania-Choduń rozpoczęła sezon od dwóch finałów imprez rangi ITF. Jeden z nich wygrała wraz z Julią Wachaczyk. Po dobrych startach w mniej prestiżowych turniejach Polka podjęła rywalizację w głównym cyklu. W ubiegłym tygodniu w Lyonie 28-latka w parze z Ulrikke Eikeri odpadła w inauguracyjnym spotkaniu. Tym razem jej partnerką była Ankita Raina. Hinduska w lutym wygrała rozgrywany w Melbourne Phillip Island Trophy.

Kania-Choduń i Raina dobrze zaczęły mecz, uzyskując na starcie breaka. Niestety wraz z biegiem czasu miały coraz większe problemy z utrzymywaniem własnego serwisu. W ósmym gemie udało im się wyjść ze stanu 0:40, a w dwunastym odeprzeć piłkę setową. Pierwszego seta rozstrzygnął tie break, w którym to Polka i Hinduska jako pierwsze miały piłkę setową. Jednak to Kanadyjka i Amerykanka wygrały go do siedmiu.

Druga partia zaczęła się fatalnie dla Kani-Choduń i Rainy. Szybkie podwójne przełamanie i 0:4 w gemach było dla nich nie do odrobienia. Całego seta przegrały 2:6. Kolejnymi przeciwniczkami  Bouchard i Vandeweghe będą Ellen Perez i Astra Sharma.

Eugenie Bouchard/Coco Vandeweghe (CAN/USA) - Paula Kania-Choduń/Ankita Raina (POL/IND): 7:6(7), 6:2