Żeglarstwo - ME: prowadzenie Zofii Noceti-Klepackiej
OSGA_2020

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 11.03.2021, 17:37

Wiele powodów do radości dostarczają nam nasi windsurferzy podczas mistrzostw Eurpy w klasie RS:X. Zofia Noceti-Klepacka objęła prowadzenie wśród kobiet, a Piotr Myszka i Radosław Furmański utrzymali lokaty tuż za podium.

Bardzo równo startuje podczas mistrzostw Europy w Vilamourze Zofia Noceti-Klepacka. Najniżej zakończyła wyścig na siódmym miejscu, a aż pięć kończyła na podium. W czwartek zaczęła od szóstej pozycji, a następnie była druga i trzecia. Z dorobkiem 19 punktów nasza reprezentantka prowadzi w regatach. Tyle samo punktów ma Francuzka Charline Picon. Trzy punkty traci do nich Włoszka Giorgia Speciale. Druga z Polek Maja Dziarnowska sklasyfikowana jest na 15. pozycji (18,. 16. i 17. miejsce).

Bardzo wysoko plasują się również Piotr Myszka i Radosław Furmański. Obaj mają na koncie po 31 punktów i zajmują odpowiednio czwarte i piąte miejsce. Myszka finiszował w czwartek na ósmym, drugim i szóstym miejscu, a Furmański zajął szóstą, trzecią i siódmą pozycję. Znakomicie prezentował się dziś mistrz świata Kiran Badloe z Holandii, który wygrał wszystkie trzy wyścigi i objął prowadzenie z dorobkiem 18 punktów. Po dwa punkty tracą do niego Mattia Camboni (Włochy) i Ofek Elimelech (Izrael).