Liga Europy: AS Roma pewnie pokonała Szachtar

• Data publikacji: 11.03.2021, 22:52

W czwartek, 11 marca, rozegrano pierwsze mecze 1/8 Ligi Europy. W Rzymie rozegrano spotkanie pomiędzy AS Roma a Szachtarem Donieck. W spotkaniu triumfowali gospodarze 3:0. Bramki dla zwycięzców zdobyli Lorenzo Pellegrini, Stephan El Shaarawy i Gianluca Mancini.

Już w 6. minucie okazję mieli gospodarze. Gonzalo Villar (Roma) wyskoczył do dośrodkowania z rzutu rożnego i główkował lewy dolny róg bramki, ale wspaniałą interwencją popisał się Anatolii Trubin (Szachtar). W kolejnych minutach atakowali głównie gospodarze. W 23. minucie Lorenzo Pellegrini (Roma) odebrał podanie od Pedro (Roma) i wbiegł pole karne, aby strzelić w lewy róg bramki i pokonać Trubina.

Pięć minut później okazję mieli goście. Junior Moraes (Szachtar) uderzał w środek bramki, ale Pau Lopez (Roma) ładnie obronił. Chwilę później Henrikh Mkhitaryan (Roma) strzelał z daleka, ale piłka przeleciała tuż nad poprzeczką. W 36. minucie Roma wykonywała rzut rożny do którego wyskoczył Bryan Cristante (Roma), ale jego strzał głową przeleciał kilka centymetrów obok prawego słupka.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy Moraes strzelał z krawędzi pola karnego, ale ponownie fantastycznie obronił bramkarz Romy. Kolejną groźniejszą akcję mieliśmy dopiero w 67. minucie. Ponownie Moraes uderzał, tym razem z środka pola karnego i ponownie fantastycznie obronił Lopez. Po chwili jeden z piłkarzy ukraińskiego zespołu został przewrócony w polu karnym, ale sędzia nie zdecydował się podyktować karnego.

W 73. minucie Stephan El Shaarawy (Roma) minął kilku piłkarzy Szachtara i wbiegł w pole karne, aby pokonać bramkarza i podwyższyć prowadzenie Rzymian. Kilka minut później po rzucie rożnym ponownie bramkę zdobyli gospodarze. Po dośrodkowaniu do piłki doskoczył Gianluca Mancini (Roma) i umieścił piłkę w siatce. Do końca meczu nie wydarzyło się już nic ciekawego.

AS Roma - Szachtar Donieck 3:0 (1:0)
Bramki: 23' Pellegrini, 73' El Shaarawy,  77' Mancini
Roma: Lopez - Cristante, Kumbulla, Mancini - Karsdorp, Diawara (79' Ibanez), Villar, Spinazzola (79' Peres) - Pedro (62' El Shaarawy), Pellegrini (78' Perez) - Mkhitaryan (35' Mayoral)
Szachtar: Trubin - Ismaily, Matviienko, Vitao, Dodo - Alan Patrick (79' Solomon), Maycon - Moraes (76' Dentinho) - Taison (79' Sudakov), Marlos (88' Antonio), Tete (87' Konoplyanka)
Żółte kartki: 55' Kumbulla - 58' Alan Patrick, 74' Maycon, 75' Taison
Sędzia: Artur Soares Dias