Liga Europy: wyjazdowa wygrana Arsenalu

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 11.03.2021, 23:32

Arsenal pokonał na wyjeździe Olympiacos Pireus i znacząco przybliżył się do ćwierćfinału Ligi Europy. Londyńczycy wygrali 3:1 po golach Odegaarda, Gabriela i Elneny'ego.

Na Georgios Karaiskakis Stadium został rozegrany pierwsze spotkanie dwumeczu pomiędzy Olympiacosem a Arsenalem. Grecy w poprzedniej rundzie wyeliminowali PSV Eindhoven. Anglicy zaś okazali się lepsi od Benfiki. Już w piątej minucie dobrą okazję miał Pierre-Emerick Aubameyang. Strzał Gabończyka sparował na słupek Jose Sa. Piłkarze przez długą część pierwszej połowy nie zachwycali swoją grą. Dopiero w 34. minucie mocnym uderzeniem z dystansu, bramkarza pokonał Martin Odegaard. Znakomitą okazję na szybką odpowiedź miał Georgios Masouras. Grek wykorzystał błąd Davida Luiza, lecz posłał piłkę obok słupka. Do przerwy skromne prowadzenie gości.

W drugiej połowie stratę przy wyprowadzeniu zaliczył Dani Ceballos. Tym razem gospodarze wykorzystali prezent i Youssef El Arabi technicznym strzałem pokonał Bernda Leno. Dziesięć minut później Marokańczyk powinien dać swojemu zespołowi prowadzenie, jednak przestrzelił. W końcówce dwa ciosy wyprowadzili londyńczycy. Najpierw do siatki trafił Gabriel. Brazylijczyk najwyżej wyskoczył do dośrodkowania i strzał głową zamienił na gola. Wynik spotkania ustalił kolejnym tego wieczoru uderzeniem z dystansu Mohamed Elneny. 18 marca zostanie rozegrany rewanżowy pojedynek na Emirates Stadium.

Olympiacos Pireus - Arsenal: 1:3 (0:1)

Bramki: 58' El Arabi - 34' Odegaard, 79' Gabriel, 85' Elneny

Olympiacos: Sa - Lala, Sokratis, M'Vila, Reabciuk (46' Holebas) - Masouras (86' Androutsos), Camara, Bouchalakis -Valbuena (46' Fortounis), El Arabi (77' Koka), Bruma (59' Randjelović)

Arsenal: Leno - Tierney, Gabriel, Luiz, Bellerin - Xhaka, Thomas (55' Ceballos), Willian (81' Elneny) - Saka (82' Pepe), Aubameyang (88' Lacazette), Odegaard (82' Smith Rowe)

Żółte kartki: 22' M'Vila, 37' Bouchalakis - 43' Gabriel

Sędzia: Daniel Siebert