Biathlon - PŚ: Tiril Eckhoff wygrała sprint
Steffen Prößdorf

• Data publikacji: 12.03.2021, 18:45

Tiril Eckhoff wygrała sprint kobiet w Novym Meście na Morawach. Na podium uplasowały się również Denise Herrmann i Dorothea Wierer. Najlepsza z Polek - Monika Hojnisz - zajęła 20. miejsce.

Sprint kobiet to druga konkurencja rozgrywana podczas weekendu Pucharu Świata w Novym Meście na Morawach. Jako pierwsi na czeskich trasach rywalizowali mężczyźni. W czwartkowych zawodach triumfował Francuz Quentin Fillon Maillet.

Najlepiej podczas biegu sprinterskiego spisała się Tiril Eckhoff. Norweżka zaliczyła jedną karną rundę na strzelaniu w pozycji stojącej, ale po drugim strzelaniu traciła zaledwie 2,1 sekundy do Dorothei Wierer. Eckhoff była zdecydowanie szybsza od Włoszki na trasie i ostatecznie wygrała z rywalką o ponad 10 sekund. Szybsza od Wierer była również Denise Herrmann. Niemka była bezbłędna, ale na ostatniej rundzie przyspieszyła na trasie i zajęła 2. miejsce w zawodach.

Tuż za podium uplasowała się Franziska Preuss, która biegała jedną karną rundę. Reprezentantka Niemiec straciła 17,3 sekundy do zwyciężczyni. Piąte miejsce zajęła bezbłędna Ukrainka Julia Dzhyma, a szósta była Dzinara Alimbekava, która raz spudłowała na strzelnicy.

Piątkowy sprint był ostatnim w tym sezonie dla reprezentantek Polski, które opuszczą finałowe zmagania w Oestersund. Najlepiej spisała się Monika Hojnisz-Staręga. 29-latka zanotowała jedną karną rundę i uplasowała się na 20. miejscu. Do biegu pościgowego awansowała także Kamila Żuk. 23-latka spudłowała trzykrotnie, ale udało jej się zmieścić w czołowej sześćdziesiątce. Ostatecznie zajęła 59. miejsce. Zdecydowanie gorzej poradziły sobie na trasie w Czechach Anna Mąka i Kinga Zbylut. Mąka czterokrotnie nie trafiła do celu na strzelnicy, co spowodowało zajęcie odległego 78. miejsca, natomiast Zbylut pudłowała trzykrotnie i uplasowała się na 85. lokacie.

W ten weekend przed biathlonistkami jeszcze dwa dni zmagań. W sobotę o godzinie 17:30 rozpocznie się bieg pościgowy na 10 km, a w niedzielę o zwycięstwo powalczą sztafety mieszane.