Siatkówka plażowa: Amerykanki i Czesi najlepsi w Katara Cup

• Dodał: Agnieszka Nowak
  • Data publikacji: 12.03.2021, 20:55

Amerykanki Alexandra Klineman i April Ross oraz Czesi Ondrej Perusic i David Schweiner okazali się najlepsi w turnieju World Touru w Dausze - Katara Beach Volleyball Cup 2021. W finale pokonali odpowiednio reprezentantki Kanady oraz duet Brazylijczyków – w obu przypadkach 2:0. Polacy pożegnali się z turniejem w pierwszym dniu rozgrywek play-off.

Reprezentantki Stanów Zjednoczonych stoczyły bardzo wyrównany bój z Kanadyjkami, Sarah Pavan i Melissą Humaną-Paredes. Oba sety były wyrównane i rozstrzygały się w samej końcówce. W premierowej odsłonie gra obu duetów falowała. Siatkarki z Ameryki Północnej regularnie zmieniały się na prowadzeniu, a ostateczne rozstrzygnięcie przyniosła gra na przewagi. Ostatecznie więcej zimnej krwi zachowały Klimeman i Ross, wygrywając 22:20. Drugi set wyglądał podobnie. Gra długo toczyła się punkt za punkt, choć delikatnie z przody były Kanadyjki – 4:6, 9:10. Amerykanki popracowały jednak w polu serwisowym, a w końcówce wykorzystały cenne kontrataki – 21:18.

Alexandra Klineman/April Ross (USA) - Sarah Pavan i Melissa Humana-Paredes (CAN) 2:0 (22:20, 21:18)

W finale turnieju męskiego Czesi, Ondrej Perusic i David Schweiner niespodziewanie pokonali faworyzowanych Brazylijczyków, Evandro i Guto 21:16, 21:19. Nasi południowi sąsiedzi w każdym z setów prowadzili od początku do końca. „Canarinhos" mieli natomiast duże problemy z atakiem, a pojedyncze przebłyski pod siatką nie pozwoliły im odrobić strat. W efekcie musieli uznać wyższość rywali i zadowolić się srebrnym krążkiem.

Ondrej Perusic/David Schweiner (CZE) – Evandro/Guto (BRA) 2:0 21:16, 21:19

Ostatnie miejsce na podium w rywalizacji kobiet zajęły Brazylijki, Agatha i Duda, które po jednostronnym meczu pokonały Amerykanki, Emily Stockman i Kelley Kolinske 13:21, 14:21. Plamę po słabszym występie koleżanek z drużyny narodowej zmazali Taylor Crabb i Jake Gibb, wygrywając w znakomitym stylu z rodakami, Nickiem Luceną i Philem Dalhausserem 9:21, 21:23.

Emily Stockman/Kelley Kolinske (USA) – Agatha/Duda 0:2 (13:21, 14:21)

Nick Lucena/Phil Dalhausser (USA) – Taylor Crabb/Jake Gibb 0:2 (9:21, 21:23)