Serie A: Atalanta pewnie wygrywa spotkanie

• Data publikacji: 12.03.2021, 22:35

W piątek Atalanta na swoim stadionie podjęła zespół z La Spezi. Gospodarze cały czas walczą o europejskie puchary, a to spotkanie było ostatnim sprawdzianem przed rewanżem z Realem Madryt w Lidze Mistrzów. Spezia z sukcesem utrzymuje się w środku tabeli ligi włoskiej.

Zgodnie z przewidywaniami ekspertów to Atalanta od pierwszej minuty ruszyła na bramkę przeciwnika. Ekipa z Bergamo pierwszą poważną szansę stworzyła już na początku spotkania. Blisko trafienia był Luis Muriel, który minimalnie chybił przy uderzeniu ze stałego fragmentu gry. Atalanta pomimo wielu szans nie była w stanie ich wykorzystać. Goście natomiast napierali coraz mocniej. Do końca pierwszej części spotkania Spezia sprawnie rozbijała ataki gospodarzy. W ostatnich minutach po zawodnikach Atalanty widoczny był brak zaangażowania i chęci do gry ofensywnej. Na przerwę ekipy zeszły z remisowym wynikiem.

Pomimo zdecydowanych braków w jakości, na drugą połowę obie ekipy wyszły bez zmian. W 53. minucie po sprawnej akcji całego zespołu wynik spotkania otworzył Mario Pasalić. Dla gospodarzy to trafienie było niewątpliwie szczęśliwym wydarzeniem po serii niewykorzystanych wcześniej sytuacji. Ciekawostką jest, że była to pierwsza bramka w oficjalnym spotkaniu w historii pojedynków pomiędzy tymi dwoma drużynami. Atalanta poszła za ciosem i już w 55. minucie niesamowitym uderzeniem zza pola karnego popisał się Luis Muriel. Było to 16. trafienie napastnika w tym sezonie. Wynik spotkania na 3:0 podwyższył po raz kolejny Pasalić w 73. minucie. Cały zespół Atalanty był zdecydowanie bardziej zmotywowany w porównaniu do pierwszej części spotkania. Ku zaskoczeniu, na 10. minut przed zakończeniem spotkania bramkę zdobyli zawodnicy Spezii. Honor drużyny uratował Roberto Piccoli, który minutę wcześniej pojawił się na boisku. Do ostatniego gwizdka wynik nie uległ zmianie i gospodarze zdobyli zasłużone trzy punkty.

Dla gospodarzy wygrana jest pozytywną wiadomością przed bardzo ważnym spotkaniem w Lidze Mistrzów. Atalanta na ten moment plasuje się na czwartym miejscu w lidze i będzie czekała na wynik spotkania AS Romy. Spezia dalej utrzymuje miejsce w środku stawki, jednak pozostałe drużyny walczące o utrzymanie mają do rozegrania zaległe mecze. Kolejne spotkania będą wyjątkowo ważne dla zawodników gości i trenera Vincenzo Italiano.

Atalanta - Spezia 3:1 (0:0)
Bramki: 52', 73' Pasalić, 55' Muriel - 81' Piccoli
Atalanta: Sportiello - Toloi, Palomino, Djimsiti - Maehle, Freuler, De Roon, Gosens (91' Ruggeri) - Pasalić (92' Pessina) - Ilicić (66' Malinovskyi), Muriel (66' Zapata)
Spezia: Zoet - Vignali (67' Acampora), Ismajli (80' Chabot), Erlić, Marchizza - Sena, Ricci, Maggiore (67' Estevez) - Verde (80' Farias), Nzola (80' Piccoli), Gyasi
Żółte kartki: Toloi, De Roon
Sędzia: Valerio Marini