Ligue 1: Lyon remisuje i oddala się od mistrzostwa
Kevin51delaune, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 12.03.2021, 22:58

Spotkanie 29. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy Stade de Reims a Olympique Lyon zakończyło się remisem. Po bramkach Cafaro i Kadewere padł wynik 1:1.

Oba zespoły spisują się w tym sezonie diametralnie różnie. Przed tym meczem „Olimpijczycy” znajdowali się na trzeciej lokacie z 59 punktami na koncie, jednak do liderującego Lille OSC tracili jedynie trzy „oczka”. Zawodnicy „Remois” byli zaś na dwunastej pozycji i mieli 34 punkty. W pierwszym meczu tych drużyn w tym sezonie Lyon pewnie triumfował 3:0 i również w tym meczu był zdecydowanym faworytem.

Obaj szkoleniowcy mogli skorzystać ze zdecydowanej większości zawodników ze swoich kadr.

Spotkanie rozpoczęło się od dość mocnej dominacji gości, jednak z biegiem czasu Reims przjęło inicjatywę. W 34. minucie zobaczyliśmy pierwszą bramkę. Mathieu Cafaro potężnym strzałem wykończył bardzo ładną, zespołową akcję i wyprowadził Reims na prowadzenie. Wynikiem 1:0 dla gospodarzy zakończyła się pierwsze 45 minut.

Już od początku drugiej części gry OL zdecydowanie ruszył do ataku. „Olimpijczycy” zdominowali Reims i próbowali jak najszybciej zdobyć wyrównującą bramkę, jednak mieli spore problemy ze stwarzaniem sobie dogodnych okazji na gola. Dość groźnie uderzali m.in.: Maxwel Cornet, Memphis Depay i Lucas Paqueta, ale zawsze na posterunku stał Predrag Rajković, który w tym spotkaniu był świetnie dysponowany. Lyon mocno napierał do ostatniego gwizdka arbitra i w drugiej minucie doliczonego czasu gry w końcu zdobył bramkę. Po dośrodkowaniu Memphisa Depaya gola głową zdobył Tino Kadewere. Spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 1:1 i podziałem punktów.

Wynik ten spowodował, że Lyon co prawda utrzymał swoją pozycję tabeli, ale znacząco oddalił się od zdobycia mistrzostwa Francji. Dla Reims remis ten z kolei oznacza umocnienie się w środku tabeli i dość mocne oddalenie się od strefy spadkowej.

Stade de Reims – Olympique Lyon 1:1 (1:0)

Bramki: 34’ Cafaro – 90+2’ Kadewere

Reims: Rajković – Konan, Abdelhamid, Faes, Foket – Munetsi – Mbuku, Chavalerin, Berisha (67’ Toure), Cafaro (75’ Doucoure) – Dia (74’ Zeneli)

Lyon: Lopes – De Sciglio (46’ Cornet ( 90+4’ Bard)), Denayer, Marcelo, Dubois – Aouar (46’ Caqueret), Mendes, Paqueta (67’ Slimani) – Ekambi, Depay, Cherki (46’ Kadewere)

Żółte kartki: 42’ Cafaro, 61’ Abdelhamid, 68’ Munetsi - 31’ Depay

Sędzia: Brisard Jerome