NBA: niesamowity Nikola Jokic, wygrana Los Angeles Lakers

• Dodał: Dawid Kowalski
  • Data publikacji: 13.03.2021, 11:16

Minionej nocy w lidze NBA odbyło się siedem spotkań. Zdecydowanie najwięcej emocji dostarczył mecz w Memphis, gdzie miejscowi Grizzlies podejmowali Denver Nuggets. Niemniej ciekawie było również w starciu Los Angeles Lakers przeciwko Indiana Pacers oraz Warriors vs Trail Blazers, gdzie walka o zwycięstwo toczyła się do ostatnich sekund.

Memphis Grizzlies - Denver Nuggets

W pierwszym spotkaniu tej kolejki spotkały się zespoły starające się ugruntować swoją pozycję w tabeli zachodniej konferencji. Faworytem wydawał się zespół Nuggets, w którym to ostatnio wzrost formy zaliczył drugi z liderów - Jamal Murray. Spotkanie było od początku bardzo wyrównane. Jako piersi na prowadzenie w drugiej kwarcie wysunęli się gospodarze na plecach swojej gwiazdy - Ja Moranta - do spółki z kanadyjskim duetem Dillion Brooks i Brandon Clarke. W trzeciej kwarcie imponującą szarżę zanotowali goście z Kolorado. W pewnym momencie osiągnęli maksymalną dla tego spotkania przewagę dwunastu punktów. Po chwili gospodarze odpowiedzieli i na początku czwartej kwarty mieliśmy różnicę jednego posiadania. Do końca spotkania żaden z zespołów nie był w stanie uciec rywalowi. Wynik spotkania został ustalony 30 sekund przed końcem. Memphis nie dało rady przechylić szali na swoją korzyść. MVP spotkania to oczywiście Nikola Jokic - alfa i omega zespołu Nuggets. Dzisiejszej nocy Zanotował 28 punktów, 15 zbiórek i 7 asyst wydatnie przyczyniając się do wygranej gości.  W tabeli konferencji zachodniej Denver  znajduje sie na piątym miejscu, Memphis jest dziewiąte.

Los Angeles Lakers - Indiana Pacers

Z kolei w ostatnim meczu faworyzowani mistrzowie NBA Los Angeles Lakers podejmowali poszukującą formy z początku sezonu Indianę Pacers. W zespole gospodarzy wciąż niestety nie możemy oglądać Anthony'ego Davisa. Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia Pacers. Przez większość meczu goście, w szeregach których świetnie wyglądali Malcolm Brogdon oraz świeżo upieczony All Star - Domantas Sabonis, prowadzili różnicą dwucyfrową. W czwartej kwarcie niesamowitą serię punktową  22:7 zanotowali Jeziorowcy. Dzięki niej to oni objęli prowadzenie nie oddając go już do końca. Świetne zawody w zespole gospodarzy zanotowali LeBron James (18 punktów, 10 asyst) oraz Kyle Kuzma (24 punkty, 13 zbiórek). Wymienieni wyżej liderzy gości uzbierali łącznie 49 punktów, 21 zbiórek i 14 asyst, dzięki czemu Pacers byli naprawdę blisko wyjazdu z Kalifornii z kompletem punktów.

W pozostałych spotkaniach pewnie wygrali faworyci. Kolejno Pelicans, 76ers, Spurs, Heat oraz Jazz. Joel Embiid - kandydat do nagrody MVP dał swoim fanom powód do niepokoju. W meczu z Wizards zagrał tylko dwadzieścia minut i zszedł z boiska z urazem kolana.