Biegi narciarskie - PŚ: Bolszunow potwierdza swoją dominacje
Fil.Al from Comox/ Wikimedia

• Dodał: Mateusz Czuchra
  • Data publikacji: 13.03.2021, 12:26

Aleksander Bolszunow zwyciężył w zawodach Pucharu Świata na 15 kilometrów stylem klasycznym w Engadynie. Pozostałe miejsca na podium zajęli Norwegowie - Johannes Klaebo i Paal Golberg. W gronie 83 zawodników, którzy przystąpili do dzisiejszej rywalizacji, udział wziął jeden reprezentant Polski, Dominik Bury zajął 59. miejsce.

Bieg ze startu wspólnego mężczyzn na 15 kilometrów stylem klasycznym w szwajcarskiej Engadynie zainaugurował finałową część Pucharu Świata. Wedle przypuszczeń w pierwszej fazie zawodów czołowi zawodnicy nie narzucili wysokiego tempa. Niespodziewanie atak przeprowadzony przez Aleksieja Czerwotkina, Hansa Holunda i Daniela Stocka przyniósł wspomnianej trójce kilkusekundowy zapas. Na półmetku rywalizacji jednak, dwóch Norwegów oraz Rosjanin zostali dogonieni przez pozostałych biegaczy.

W drugiej części zmagań na szwajcarskich trasach mocne tempo narzucił Aleksander Bolszunow. Rosjanin z każdym kilometrem powiększał przewagę nad pozostałymi rywalami. 24-latek wbiegł na metę samotnie, potwierdzając swoją dominacje w obecnym sezonie. Zaraz za plecami lidera pucharu świata uplasowali się Norwegowie - Johannes Klaebo i Paal Golberg. Dominik Bury linię mety przekroczył na 59. miejscu ze stratą 2 minut i 10 sekund.

W niedzielę odbędzie się bieg na 50 kilometrów stylem dowolnym, który zakończy zmagania najlepszych biegaczy w sezonie 2020/21.