Fortuna 1 Liga: ŁKS górą w Olsztynie
Mazaki, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 13.03.2021, 14:58

Spotkanie 20. kolejki polskiej Fortuna 1 Ligi pomiędzy Stomilem Olsztyn a ŁKS-em Łódź zakończyło się zwycięstwem gości. Po bramkach Ricardinho i Pirulo padł wynik 2:0.

Oba zespoły spisują się w tym sezonie diametralnie różnie. Przed tym meczem „Rycerze Wiosny” znajdowali się na czwartej lokacie z 36 punktami na koncie, jednak ich strata do miejsca gwarantującego bezpośredni awans do PKO BP Ekstraklasy była minimalna. Zawodnicy „Dumy Warmii” byli zaś na dwunastej pozycji i mieli 23 „oczka”. W pierwszym meczu tych drużyn w tym sezonie ŁKS pewnie triumfował 3:0 i również w tym meczu zdawał się być delikatnym faworytem.

Obaj szkoleniowcy mogli skorzystać ze zdecydowanej większości zawodników ze swoich kadr.

Już od pierwszych minut spotkanie było bardzo wyrównane i żadna ze stron nie potrafiła stworzyć sobie sporej przewagi. Nawet czerwona kartka jaką otrzymał w 24. minucie Janusz Bucholc nie przechyliła szali przewagi na stronę łodzian. Najlepszą okazję dla ŁKS-u miał ich nowy nabytek – Mikkel Rygaard Jensen, jednak piłka po jego uderzeniu z rzutu wolnego wylądowała jedynie na słupku bramki strzeżonej przez Piotra Skibę.

Druga połowa jednak już od początku wyglądała zgoła inaczej i to ŁKS dość zdecydowanie dominował. Potwierdzenie tej sytuacji miało miejsce w 68. minucie, kiedy to ŁKS-iacy wyszli na prowadzenie. Serię kilku przypadkowych zagrań olsztynian wykorzystał Ricardinho. To już kolejny mecz, w którym to Brazylijczyk fantastycznie odnajduje się na placu gry i tuż po wejściu na boisko zdobywa bramkę. Goście kontynuowali swoje ataki i w 83. minucie prowadzili już 2:0. Ricardinho bardzo ładnie podał w „uliczkę” do Pirulo, a Hiszpan nie miał żadnych problemów by pokonać Skibę. Więcej goli już nie zobaczyliśmy i ostatecznie goście triumfowali 2:0.

Wynik ten spowodował, że ŁKS przesunął się na trzecią lokatę i pokazał, że dalej bardzo liczy na bezpośrednią promocję do wyższej ligi. Dla Stomila porażka ta może oznaczać minimalny spadek w tabeli, jednak ich przewaga nad miejscem spadkowym jest nadal naprawdę spora.

Stomil Olsztyn – ŁKS Łódź 0:2 (0:0)

Bramki: 68’ Ricardinho, 83’ Pirulo

Stomil: Skiba – Straus (77’ Mosakowski), Carolina, Remisz, Byrtek, Bucholc – Spychała (59’ Tecław), van Huffel (46’ Sierant) – Łuczak (68’ Szramka), Szczutowski, Hinokio

ŁKS: Malarz – Klimczak, Sobociński, Dąbrowski, Dankowski – Dominguez (81’ Tosik), Rozwandowicz – Janczukowicz (64’ Gryszkiewicz), Rygaard (59’ Ricardinho), Pirulo - Sekulski

Żółte kartki: 63’ Szczutowski, 73’ Szramka - 38’ Rozwandowicz, 77’ Dankowski

Czerwone kartki: 24’ Bucholc

Sędzia: Konrad Kiełczewski