Bundesliga: pogrom w Wolfsburgu!
funky1opti/Wikimedia Commons

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 13.03.2021, 17:18

W spotkaniu 25. kolejki Bundesligi na Volkswagen Arenie naprzeciwko siebie stanęły zespoły VFL Wolfsburg oraz FC Schalke 04. Ze zwycięstwa cieszyły się "Wilki", które są coraz bliżej gry w Lidze Mistrzów.

Przed meczem za faworyta do zwycięstwa uważano zespół z Wolfsburga, który wciąż liczy się w walce o grę w europejskich pucharach. Za to na drugim biegunie tabeli znajdowało się Schalke, które zamykało tabelę Bundesligi. "Wilki" od początku spotkania przejęły kontrolę nad grą, jednak żaden z zawodników ich drużyny nie strzelił gola. Zrobił to obrońca Schalke Skhordan Mustafi, który skierował piłkę do własnej w 32. minucie i to gospodarze wyszli na prowadzenie. W dalszej części gry Wolfsburg wciąż miał przewagę na boisku, ale jej udokomentował po raz drugi i pierwszą połowę zakończył prowadzeniem 1:0.

Drugą część spotkania fantastycznie rozpoczęli gospodarze. W 51. minucie świetnym strzałem popisał się Wout Weghorst, który pokonał bramkarza Schalke i podwyższył wynik na 2:0. Siedem minut później Wolfsburg miał już trzy gole przewagi, dzięki bramce strzelonej przez Bote Baku. W 64. minucie zaczęło dochodzić do pogromu. Na liście strzelców zapisał się Josip Brekale po podaniu Weghorsta, dla którego była to już druga asysta tego dnia. Kilka minut po wprowadzeniu na boisko bramkę w siatce umieścił Maximilian Philipp. W ostatnich chwilach gry sytuacja na boisku nie uległa zmianie i to Wolfsburg zdobywa trzy punkty, a Schalke po raz kolejny zostało ośmieszone.

VFL Wolfsburg - FC Schalke 04  5:0 (1:0)

Bramki: 32' Mustafi (sam.), 51' Weghorst, 58' Baku, 64' Brekalo, 79' Philipp

VFL Wolfsburg: Casteels - Mbabu, Pongracić, Brooks, Gerhardt - Guilavogui, Arnold (72' Roussillon) - Baku (72' Victor), Mehmedi (72' Philipp), Brekalo (82' Ginczek) - Weghorst (84' Białek)

FC Schalke 04: Ronnow - Becker, Mustafi, Thiaw - William, Serdar, Kolasinać, Calhanoglu (73' Oczipka) - Schopf (63' Stambouli), Harit (85' Maden) - Raman (73' Hoppe)

Żółte kartki: 55' William

Sędzia: Soren Storks