Legia w kolejnej rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów!

• Data publikacji: 17.07.2018, 22:50

Legia Warszawa wygrała z Cork City 3:0 i zagra w następnej rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów. Bohaterami warszawskiej drużyny były dwa nowe nabytki - Carlitos i Kante, a także kapitan - Radović. Wszyscy zdobyli po jednym golu.

Legia wygrała pierwszy mecz i była w zdecydowanie lepszej sytuacji przed rewanżem z Cork City. Na boisku mogliśmy zobaczyć Carlitosa, który debiutował w warszawskim klubie. Po wtorkowym zwycięstwie, Legia zagra w następnej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów, ale dopiero jutro pozna swojego rywala.

Legia Warszawa od początku spotkania była drużyną, która kontrolowała mecz. Nieliczne akcje Cork City właściwie nie zagrażały bramce Arkadiusza Malarza. Przyjezdni lepiej radzili sobie za to w defensywie, raz po raz blokując strzały Legii, nie doprowadzając graczy z Warszawy do stuprocentowych sytuacji bramkowych. Tak było do 27 minuty, kiedy to bramkę zdobył Jose Kante, czyli nowy zawodnik mistrza Polski. Cherrie próbował interweniować i przerwać akcję Legii, ale zostawił jednocześnie pustą bramkę, co wykorzystał Senegalczyk, pakując piłkę do siatki. Po objęciu prowadzenia przez Legię, obie drużyny nie forsowały tempa gry, które było bardzo spokojne. Wynik do przerwy - 1:0 dla Legii.

Druga połowa nie różniła się znacząco od pierwszej, po prostu nie był to porywający mecz. W 54 minucie Kante znalazł się przypadkowo w sytuacji sam na sam, ale wypuścił sobie za daleko piłkę. Duże emocje wzbudziło wprowadzenie Carlitosa, bohatera największego transferu w Ekstraklasie w tym okienku transferowym. W 72 minucie Radović został sfaulowany w polu karnym. Sam poszkodowany podszedł do piłki i strzelił w lewy, górny róg bramki, podwyższając prowadzenie swojego zespołu. 5 minut później Vesović znalazł się w sytuacji sam na sam, ale nie zdołał pokonać bramkarza gości. Cork City zdecydowanie opadło z sił, co było wodą na młyn dla zawodników Legii, którzy raz po raz kontrowali przeciwników. W 89 minucie Legia przypieczętowała awans - Carlitos z 12 metrów, technicznym strzałem zdobył swoją pierwszą bramkę w nowych barwach. Mimo wysokiego zwycięstwa nie można jednak powiedzieć, że był to dobry mecz Legii, nie mniej jednak stołeczna drużyna wykonała plan - awansowała do kolejnej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów!

Legia Warszawa - Cork City 3:0 (1:0)

Bramki:27' Jose Kante, 72' Radović (rzut karny), 89' Carlitos

Legia Warszawa: Malarz - Wieteska (Antolić), Remy, Astiz - Kucharczyk (46' Hlousek), Cafu, Mączyński, Vesović, Nagy - Kante (64' Carlitos), Radović

Cork City: Cherrie - Beattie (79' Kane), Delaney, McLounghlin, Griffin - Buckley (79' Sadlier), McCormack, Keohane - Sheppard, Cummins (79' O'Hanlon), McNamee

Żółte kartki: 66' Astiz