PKO Ekstraklasa: Legia Warszawa - Warta Poznań [ZAPIS LIVE]

• Dodał: Dawid Wolny
  • Data publikacji: 13.03.2021, 19:00

W ramach 21. kolejki PKO Ekstraklasy mistrz Polski podejmie Wartę Poznań. Zaskakująco dobrze radzący sobie w rundzie wiosennej beniaminek podejmie próbę sprawienia niespodzianki na Stadionie Wojska Polskiego. Legioniści muszą zwyciężyć, by utrzymać siedem oczek przewagi nad drugą Pogonią Szczecin, która zgarnęła komplet punktów w Białymstoku. Na naszą relację zapraszamy tuż przed 20:00.

LEGIA WARSZWA - WARTA POZNAŃ 3:2

Relacja na żywo

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas przy emocjonującym spotkaniu w Warszawie!

3:2 - Zieloni dzielnie walczyli, jednak mistrz Polski wyglądał o wiele lepiej i zapewnił sobie komplet punktów na Stadionie Wojska Polskiego.

3:2 - Ostatecznie nic już się nie wydarzyło. Legia wygrywa!

3:2 - Kontrowersja w polu karnym Legionistów w ostatnich minutach.

3:2 - Warciarze opadli z sił. Mistrz Polski chce w spokoju doprowadzić korzystny rezultat do końca.

3:2 - Nerwowa końcówka w Warszawie! Beniaminek jest tylko o jedną bramkę od zdobycia punktu przy Łazienkowskiej!

3:2 - Legia w ataku pozycyjnym.

3:2 - Ekipa ze stolicy wciąż jest stroną dominującą. Warciarze jednak się nie poddają!

3:2 - Kupczak zamienia jedenastkę na gola!

3:1 - Jedenastka dla Zielonych!

3:1 - Grzesik zatrzymuje indywidualną akcję Luquinhasa.

3:1 - W ekipie gości boisko opuścił Czyżycki, a w jego miejsce na murawie zameldował się Mariusz Rybicki.

3:1 - Tempo gry nieco spadło. Legia kontroluje wydarzenia boiskowe.

3:1 - Akcja Wszołka z Kapustką nie zagroziła Lisowi.

3:1 - Mistrz Polski wciąż dominuje na własnym stadionie. Zieloni głęboko wycofani.

3:1 - Luquinhas uderzył na bramkę po podaniu Kapustki, Lis odbił piłkę, a ta trafiła pod nogi Serba, który wpakował ją do pustej bramki.

3:1 - GOL! MLDENOVIC Z DUBLETEM!

2:1 - Warszawiacy w natarciu. Ekipa Michniewicza zorganizowała się w ataku pozycyjnym.

2:1 - Kolejna roszada w zespole mistrza Polski. Andre Martinsa zastapił na boisku Valeriane Gvilia.

2:1 - Wrzutka Grzesika z autu w pole karne Legionistów nie przynosi zagrożenia pod bramką Boruca.

2:1 - Żółta kartka dla Mladenovicia.

2:1 - Legioniści kontynuują dominację nad rywalem. Gracze Tworka nie potrafią opuścić własnej połowy.

2:1 - W ekipie gospodarzy doszło do zmiany. Lopesa zastąpił najlepszy snajper mistrza Polski, Tomas Pekhart.

2:1 - Rozpoczynamy druga odsłonę spotkania na Stadionie Wojska Polskiego!

2:1 - Warszawiacy w pełni zasłużenie prowadzą po pierwszych 45 minutach. Zieloni pokazali, że potrafią zaskoczyć mistrza Polski i na pewno nie oddadzą pola rywalom w drugiej połowie!

2:1 - Koniec! Wybrzmiał ostatni gwizdek pierwszej odsłony gry!

2:1 - Przed ogromną szansą na wyrównanie stanął Kuzimski, jednak były piłkarz Chojniczanki minął się z piłką.

2:1 - Fatalny strzał Kuzimskiego z rzutu wolnego.

2:1 - Lepszy moment przyjezdnych. Zieloni rozgrywają piłkę na połowie stołecznej ekipy.

2:1 - Kontra poznaniaków! Strzał Czyżyckiego został wyłapany przez Boruca!

2:1 - Warszawiacy wciąż w natarciu. Ekipa Piotra Tworka nie ma dzisiejszego wieczoru dużego pola manewru.

2:1 - Mladenovic wrzucił piłkę w jedenastkę Warty, czym zmusił Lisa do wybicia futbolówki na rzut różny.

2:1 - Lis wychwytuje uderzenia Lopesa!

2:1 - Podopieczni Czesława Michniewicza nie pozwolili Zielonym długo cieszyć się z remisu! Paweł Wszołek świetnie odnalazł się w polu karnym po dośrodkowaniu Mladenovicia i sfinalizował akcję mistrza Polski!

2:1 - GOL!! WSZOŁEK!!

1:1 - Były gracz ŁKS-u doskonale oddał definicję centrostrzału, który zaskoczył Artura Boruca.

1:1 - Dośrodkowanie Grzesika okazało się być doskonałym uderzeniem, które zapewnia beniaminkowi remis.

1:1 - GOL WYRÓWNUJĄCY!

1:0 - Goście próbowali wyjść kontrą, jednak próbę dynamicznego ataku zatrzymała defensywa warszawiaków.

1:0 - Nerwowość w szeregach Beniaminka!

1:0 - Żółty kartonik dla Ławniczaka!

1:0 - mistrzowie Polski konstruują składne akcje, wciąż jednak nie mogą znaleźć sposobu na podwyższenie prowadzenia.

1:0 - Miażdżąca przewaga Legionistów w posiadaniu futbolówki. Warciarze w odwrocie.

1:0 - Bartosz Slisz wykonuje słaby strzał zrzutu wolnego, Lis oddala zagrożenie.

1:0 - Akcja skrzydłem Filipa Mladenovicia zatrzymana przez Jana Grzesika.

1:0 - mistrzowie Polsk w ataku pozycyjnym. Zieloni są jednak dobrze zorganizowani w defensywie i oddalają ofensywne próby stołecznej ekipy.

1:0 - Niecelnie piłkę wrzuca Jacek Kiełb.

1:0 - Korner dla beniaminka.

1:0 - Dośrodkowanie Kapustki zatrzymane przez Aleksa Ławniczaka.

1:0 - Bartosz Kapustka precyzyjnie wrzucił piłkę do, a Serb strzałem po rykoszecie pokonał Adriana Lisa!

1:0 - GOL!! Mladenovic!!

0:0 - Mocny początek Legionistów. Głęboko wycofani Zieloni odpierają ataki gospodarzy.

0:0 - I zaczynamy!

Już za chwilę pierwszy gwizdek w stolicy!

Spotkanie poprowadzi arbiter Piotr Lasyk.

Znamy wyjściowe jedenastki obu ekip. Legia Warszawa: Boruc - Juranovic, Wieteska, Shabanov - Wszołek, Slisz, Martins, Mladenovic - Kapustka, Luquinhas - Lopes Warta Poznań: Lis - Grzesik, Ławniczak, Ivanov, Kiełb - Kupczak - Kuzimski, Czyżycki, Żurawski, Baku - Zrelak