MŚ w snowboardzie i narciarstwie dowolnym: drugi złoty medal dla Gu!
Youth Information Service / Flickr

• Dodał: Tytus Olszewski
  • Data publikacji: 14.03.2021, 08:00

Drugiego dnia mistrzostw świata w Aspen rozegrano dwie konkurencje. W slopestylu na nartach mistrzostwo zdobyli fenomenalna Ailing Eileen Gu oraz Andri Ragettli. Natomiast w snowboardowym halfpipie najlepsi okazali się Chloe Kim i Yuto Totsuka.

Mistrzostwa świata w amerykańskim ośrodku Aspen rozkręciły się na dobre. Drugiego dnia znów rozdano cztery złote medale. Jako pierwsi w sobotę (13 marca) pojawili się specjaliści od nart, których czekał slopestyle. Kibice byli ciekawi, czy zdobywczyni tytułu w halfpipie Ailing Eileen Gu również w drugiej konkurencjo zdominuje stawkę. 17-letnia Chinka wyrasta na gwiazdę tych mistrzostw, ponieważ kolejny raz wygrała zawody otrzymując notę 84,23. Srebrny medal zdobyła Mathilde Gremaud (77,15 pkt.), a tuż za nią uplasowała się Megan Oldham (76,18 pkt.). Wszystkie zawodniczki na podium to jeszcze juniorki, które przed tą imprezą nie miały w kolekcji mistrzowskich medali.

Wyniki slopestyle - narty kobiet:

1. Ailing Eileen Gu (Chiny) 84,23

2. Mathilde Gremaud (Szwajcaria) 77,15

3. Megan Oldham (Kanada) 76,18

4. Tess Ledeux (Francja) 74,95

Zawody mężczyzn były bardzo wyrównane, o czym świadczą małe różnice punktowe. Mistrzem świata z wynikiem 90,65 został Szwajcar Andri Ragettli. Niewiele za nim znalazł się Colby Stevenson (89,55 pkt.), a na trzecim miejscu sklasyfikowany został Alexander Hall (86,01). Dla wszystkich chłopaków są to pierwsze medale na mistrzostwach świata. W zawodach nie brał udziału zwycięzca z piątku (12 marca) - Nicko Porteous.

Wyniki slopestyle - narty mężczyzn:

1. Andri Ragettli (Szwajcaria) 90,65

2. Colby Stevenson (Stany Zjednoczone) 89,55

3. Alexander Hall (Stany Zjednoczone) 86,01

4. James Woods (Wielka Brytania) 84,76

W drugiej części dnia na stoku pojawili się deskarze, którzy startowali w halfpipie. U pań bezkonkurencyjna była Amerykanka Chloe Kim, mistrzyni olimpijska w tej konkurencji, której sędziowie przyznali 93,75 punktów. Srebrny medal wywalczyła jej rodaczka Maddie Mastro (89 pkt.), a brąz powędrował do Queralt Castellet, która otrzymała 87,50 punktów. W halfpipie nie startowała Zoi Sadowski Synnott (mistrzyni w slopestylu).

Wyniki halfpipe - snowboard kobiet:

1. Chloe Kim (Stany Zjednoczone) 93,75

2. Maddie Mastro (Stany Zjednoczone) 89,00

3. Queralt Castellet (Hiszpania) 87,50

4. Sena Tomita (Japonia) 86,50

Ostatni tego dnia startowali mężczyźni. Z fantastycznym wynikiem 96,25 mistrzem świata został Japończyk Yuto Totsuka, który dwa lata temu był drugi. O 5,75 oczek mniej miał Scotty James (brązowy medalista olimpijski), a trzeci Jan Scherrer otrzymał równo 87 punktów. Podobnie jak u kobiet nie zobaczyliśmy mistrza świata w slopestylu Marcusa Klevelanda.

Wyniki halfpipe - snowboard mężczyzn:

1. Yuto Totsuka (Japonia) 96,25

2. Scotty James (Australia) 90,50

3. Jan Scherrer (Szwajcaria) 87,00

4. Dawid Habluetzel (Szwajcaria) 81,50

Ostatnią konkurencją dla narciarzy i snowboardzistów na tegorocznych mistrzostwach świata w Aspen będzie wtorkowy (16 marca) big air.

Tytus Olszewski – Poinformowani.pl

Tytus Olszewski

Miłośnik ogólnie pojętego sportu, a przede wszystkim narciarstwa alpejskiego oraz tenisa ziemnego. Zawodnik amator oraz trener narciarstwa. Na codzień studiuje na Uniwersytecie Jagiellońskim, a w wolnych chwilach lubi pisać artykuły. Redaktor w Poinformowani.pl oraz radiu UJOT FM.