Skoki narciarskie - PK: Ulrich Wohlgenannt zwycięża w Zakopanem
Christian Bier,CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

• Dodał: Kinga Marchela
  • Data publikacji: 14.03.2021, 09:55

W pierwszym niedzielnym konkursie Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem zwyciężył Ulrich Wohlgenannt. Wraz z nim na podium stanęli Manuel Fettner i Cene Prevc. Najlepszy z Polaków, Stefan Hula, uplasował się na miejscu szóstym.

Na starcie niedzielnych rozgrywek pojawiło się 65 zawodników, w tym 12 Polaków. Jako pierwszy z nich na rozbiegu pojawił się Mateusz Gruszka, który po 117-metrowym skoku zajął miejsce 54. Podobne skoki oddali Kacper Juroszek (118 m) i Jan Habdas (116,5 m), co dało im 48. i 53. miejsce. Nieco słabiej poszło Jarosławowi Krzakowi (104 m) i Arkadiuszowi Jojko (110 m), którzy zajęli kolejno 60. i 62. miejsce.

Pozostałym zawodnikom naszej reprezentacji udało się uzyskać awans do serii finałowej. Najwyżej sklasyfikowanym był Aleksander Zniszczoł, który po 133-metrowym skoku plasował się na dziesiątym miejscu. Tuż za nim sklasyfikowani byli Klemens Murańka (130,5 m) i Stefan Hula (134 m). Miejsca w drugiej dziesiątce wywalczyli jeszcze Paweł Wąsek (134 m) i Jakub Wolny (131,5 m), którzy zajmowali kolejno 17. i 19. miejsce. Tomasz Pilch (132 m) i Maciej Kot (128 m) zajmowali 21. i 25. pozycję.

Na półmetku zmagań, po 138-metrowym skoku, prowadził Ulrich Wohlgenannt. Tuż za nim znajdowali się Peter Prevc (135,5 m) i Markus Schiffner (139 m). Niewiele do podium brakowało Danielowi Tschofenigowi i Manuelowi Fettnerowi

W serii finałowej słabiej poszło Maćkowi Kotowi (117,5 m), który ostatecznie zakończył zmagania na miejscu 30. Tomasz Pilch, po 126-metrowym skoku, sklasyfikowany został na miejscu 21. Jakub Wolny (131 m) i Paweł Wąsek (129,5 m) ukończyli rywalizację z 12. i 15. lokatą. Murańka, po 131-metrowym skoku, uplasował się na miejscu ósmym. Skok o takiej samej odległości oddał Stefan Hula, co dało mu szóstą lokatę, najlepszą spośród naszych reprezentantów. Aleksander Zniszczoł nie trafił na warunki, przez co oddał słabszy skok (122,5 m) i zakończył rywalizację na 19. miejscu.

Pozycja lidera nie uległa zmianie po serii finałowej. Ulrich Wohlgenannt, po dobrym skoku (133,5 m), zwyciężył w pierwszym niedzielnym konkursie. Warunki wietrzne wpłynęły na znaczne zmiany w czołówce klasyfikacji. Nieco krótsze skoki Petera Prevca i Markusa Schiffnera sprawiły, że zawodnicy wypadli z miejsc na podium. Słoweniec, po 133-metrowym skoku, zajął miejsce siódme. Austriak (133,5 m) natomiast uplasował się na miejscu piątym. Ich miejsca na podium zajęli Manuel Fettner (131,5 m) i Cene Prevc (134 m).