Biegi narciarskie - PŚ: zwycięstwo dla Heidi Weng na zakończenie sezonu
Granada/ Wikimedia

• Dodał: Mateusz Czuchra
  • Data publikacji: 14.03.2021, 09:59

Heidi Weng wygrała bieg pościgowy stylem dowolnym na 30 kilometrów w Engadynie. Pozostałe miejsca na podium zajęły Ebba Andersson i Julia Stupak. Zawody na szwajcarskich trasach zakończyły przedwcześnie sezon Pucharu Świata. Natomiast Kryształowa Kula za sezon 2020/21 powędrowała w ręce Jessici Diggins. W rywalizacji nie uczestniczyły reprezentantki Polski.

W ostatnim biegu obecnego sezonu bardzo szybko przewaga Juli Stupak, z jaką startowała Rosjanka, została zniwelowana przez zawodniczki. Po przebiegniętych nie wiele ponad 8 kilometrach przez najlepsze, na czele stawki przewodziła grupa siedmiu biegaczek. Tuż za plecami wspomnianej grupy, samotnie do liderek biegu próbowała dołączyć Marie Fossesholm, która jednak nieskutecznie zakończyła swoją pogoń. Mocniejsze tempo nadane przez Jessice Diggins, Heidi Weng, Ebbe Andersson i Julie Stupak uszczupliło liderującą grupę, a z rywalizacji o zwycięstwo skapitulowały Niemki - Victoria Carl, Katharina Hennig i Laura Gimmler.

Czołowa czwórka powiększała swoją przewagę, a na 10 kilometrów przed metą zapas liderek wynosił półtorej minuty nad grupą pościgową. Pewne było, że losy zwycięstwa pomiędzy zawodniczkami rozstrzygną się na ostatnim fragmencie trasy. Na około kilometr przed metą zaatakowała Weng. Norweżka zdołała wypracować sobie sporą przewagę, ale Andersson jako jedyna nie dawała za wygraną. Ostatecznie Szwedka znacząco zbliżyła się do Norweżki, ale na ostatnich metrach nie była w stanie dogonić 29-latki. Na trzecim stopniu podium uplasowała się Julia Stupak. Tuż za czołową trójką bieg ukończyła Jessica Diggins, która została zwyciężczynią Pucharu Świata.