Narciarstwo dowolne - PŚ: sezon w skokach akrobatycznych i jeździe po muldach zakończony

• Data publikacji: 14.03.2021, 11:10

Po mistrzostwach świata specjaliści od skoków akrobatycznych i jazdy po muldach zostali w Ałmatach, gdzie odbyła się ostatnia runda Pucharu Świata w tych konkurencjach. Jednak pogoda pozwoliła jedynie na rozegranie skoków, a jazda po muldach podwójnych została odwołana.

Niepowodzenie zanotował Maksim Burow. Świeżo upieczony mistrz świata i zwycięzca wszystkich pucharowych zawodów, w których startował, odpadł już w pierwszym przejeździe finałowym. Z niedyspozycji faworyta skorzystał Pirmin Werner. Szwajcar w drugim finale osiągnął notę 121,72 i sięgnął po zwycięstwo. Narciarze ze Szwajcarii zaliczyli dublet, bo drugi z wynikiem 119,46 był Nicolas Gygax. Podium uzupełnił Kanadyjczyk Lewis Irving. W klasyfikacji generalnej triumfował Maksim Burow. Rosjanin uzyskał aż 206 punktów więcej niż drugi Noe Roth.

5. Paweł Krotow (Rosja) 246

Bardzo udanie sezon zakończyła Marion Thenault. 20-letnia Kanadyjka sięgnęła po pierwsze zwycięstwo w karierze, wygrywając finał w Ałmatach z wynikiem 89,88. Na podium stanęły także Ljubow Nikitina (86,36) i Zhanbota Aldabergenowa (84,99). Szósta, czyli ostatnia w finale była Laura Peel. Australijka pewnie sięgnęła po kryształową kulę. Nad nieobecną w Ałmatach Winter Winecki zdobyła 107 punktów przewagi. Na trzecie miejsce awansowała Marion Thenault.