Biegi narciarskie: Alpen Cup - podsumowanie zawodów

• Dodał: Remigiusz Nowak
  • Data publikacji: 14.03.2021, 14:47

Nasza kadra poza Dominikiem Burym nie uczestniczy w finałowych zawodach Pucharu Świata w szwajcarskiej Engadynie, część kadry juniorów i seniorów potyka się za to w zawodach Alpen Cup w słoweńskiej Pokljuce.

Zmagania w Alpen Cup trwały już od piątku i obejmowały zarówno zmagania seniorów jak i juniorów. Pierwszego dnia rywalizacja toczyła się w sprincie. U dziewcząt tylko Anna Berezecka przebrnęła kwalifikacje, przepadła jednak w ćwierćfinale i ostatecznie zakończyła zawody na 20. pozycji. Wygrała Szwajcarka Siri Wigger przed swoimi rodaczkami Anją Weber i Nadją Kaelin. U juniorów również do ćwierćfinału dotarł Łukasz Gazurek (ostatecznie 27. lokata), najlepszy był Francuz Hericher, przed kolejnym trójkolorowym Bourdinem i Hiszpanem Pueyo. Do finału udało się dotrzeć za to Maciejowi Starędze, który zajął tam piątą lokatę, całe podium zajęli Francuzi , a kolejno byli nimi Chanavat, Jay i Chautemps.

W sobotę u juniorek na 7,5 kilometra wygrała Anja Weber, najlepsza z Polek Zuzanna Fujak była 27. Juniorzy biegli na dystansie 10 kilometrów, na dobrej 11. lokacie na mecie zameldował się Łukasz Gazurek, 24. by Piotr Jarecki, zwycięzcą został Włoch Chiocchetti. Tak dobrze jak dzień wcześniej nie poszło Starędze, który na 10 kilometrów był 36, najszybciej dystans 10 kilometrów przebiegł Niemiec Katz.

W niedzielę dziewczyny miały do pokonania 10 kilometrów, ponownie wygrała Anja Weber, z Polek w trzydziestce zmieściły się Zuzanna Fujak (26.) i Oliwia Busko (30.). Na 15 kilometrów juniorów wygrał Włoch Elia Barp, 15. był Łukasz Gazurek, a 29. Piotr Jarecki. U seniorów zwyciężył Niemiec Moch, Maciej Steręga ponownie był 36.