PGNiG Superliga Kobiet: zwycięstwa faworytów

• Data publikacji: 14.03.2021, 20:02

Na parkietach PGNiG Superligi Kobiet rozegrano mecze 19. kolejki rozgrywek. Niespodzianek nie było, gdyż swoje spotkania wygrały cztery czołowe zespoły tabeli.

Seria gier rozpoczęła się w Koszalinie, gdzie Młyny Stoisław zmierzyły się z MKS-em Perłą Lublin. Początek meczu mógł wskazywać na to, że gospodynie mogą sprawić niespodziankę. Prowadziły bowiem 6:3. Drużyna z Lublina szybko odrobiła straty, ale do przerwy był remis 11:11. Po kilku minutach drugiej połowy MKS Perła prowadził już 17:12. Później zespół z Lublina powiększył jeszcze przewagę i ostatecznie wygrał 30:22. Najlepszą zawodniczką zwycięskiej ekipy była Marta Gęga, która zdobył siedem bramek.

MKS utrzymuje trzecie miejsce w tabeli z punktem straty do KPR-u Gminy Kobierzyce. Wicelider tabeli wygrał 28:22 z Eurobudem JKS-em Jarosław. Zwycięstwo KPR-owi nie przyszło łatwo, bo do przerwy przegrywał 11:13, ale po zmianie stron odwrócił losy meczu. Na czele tabeli nadal jest Zagłębie Lubin, które zwyciężyło z ostatnim w tabeli Ruchem Chorzów. Piotrcovia Piotrków Trybunalski zdobyła cenne dwa punkty w wyjazdowym meczu ze Startem Elbląg. Zespół gości prowadził 26:21, ale wygrał tylko 26:25.