La Liga: domowa wygrana Granady z Realem Sociedad!

• Data publikacji: 14.03.2021, 18:17

Piłkarze Granady po udanym pierwszym meczu Ligi Europejskiej, w którym pokonali Molde, nadal kontynuują zwycięską passę. Tym razem pokonali walczący o awans do Ligi Mistrzów, Real Sociedad 1:0.

Początek spotkania był bardzo spokojny, oba zespoły nie chciały popełnić błędu w pierwszych minutach meczu. W 23. minucie po strzale Oyarzabala, pewnie interweniował Silva. W 34. minucie po raz kolejny próbował Oyarzabal, ale strzał reprezentanta Hiszpanii minimalnie minął bramkę Granady. W trakcie pierwszej połowy kontuzji nabawił się piłkarz Basków - David Silva i musiał przed przerwą, w 28. minucie opuścić boisko.

Drugą połowę kapitalnie zaczęli gospodarze. W 52. minucie, po wrzutce z rzutu rożnego, piłkę przed pole karne wybili piłkarze Realu Sociedad. Do piłki dopadł Victor Diaz, oddał atomowe uderzenie i po rykoszecie od Germana Sancheza, Granada objęła prowadzenie w meczu. W 66. minucie, po wrzutce Portu, Jon Bautista strzelił głową obok bramki gospodarzy. Kolejną próbę goście mieli w 73. minucie, ale po uderzeniu z rzutu wolnego Oyarzabala piłka przeleciała nad poprzeczką bramki Silvy.

Granada - Real Sociedad 1:0 (0:0)

Bramka: Sanchez 52'

Granada: Silva - Foulquier (49 Diaz), Sanchez, Duarte, Marin Ruiz - Herrera, Brice Eteki(67' Montoro) - Fede(54 Puertas), Quina (54' Gonalons), Kenedy - Soldado (67' Molina)

Real Sociedad: Remiro - Gorosabel (79' Barrenetxea), Zubeldia, Le Normand, Munoz - Silva (28' Guridi), Illaramendi (78' Guevara), Merino - Oyarzabal, Isak(63' Jon), Januzaj (63' Portu)

Żółte kartki: Kenedy 81', Sanchez 85' - Portu 85', Guevara 88'

Sędziował: Pablo Gonzalez Fuertes