Bundesliga: wyjazdowa wygrana Arminii Bielefeld

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 14.03.2021, 15:31

Bayer Leverkusen przegrał 2:1 na własnym stadionie  z Arminią Bielefeld. Strzelcami obu goli dla gości byli Japończycy: Ritsu Doan i Masaya Okugawa. Jedyne trafienie dla gospodarzy zaliczył Patrick Schick. Tym samym podopieczni Franza Kramera wygrali drugi mecz wyjazdowy w bieżących rozgrywkach.

W pierwszym niedzielnym meczu 25. kolejki Bundesligi zmierzyły się zespoły Bayeru Leverkusen i Arminii Bielefeld. Gospodarze od jakiegoś czasu notowali słabsze rezultaty, co złożyło się na odpadnięcie z Ligi Europy i coraz większe straty w lidze. Na domiar złego Aptekarzy nękały ciągłe kontuzje. Peter Bosz nie mógł skorzystać aż z ośmiu piłkarzy. Jeszcze gorzej punktowali goście znajdujący się w strefie spadkowej. Zwycięstwo na BayArena dałoby im jednak awans na bezpieczne 15. miejsce.

Pierwszą groźną sytuację miał w siódmej minucie Nadiem Amiri, który posłał obok słupka idealnie wyłożoną piłkę. Mimo znaczącej przewagi w posiadaniu piłki na korzyść Bayeru to Arminia w 18. minucie wyszła na prowadzenie za sprawą Ritsu Doana. Chwilę później doszło do niecodziennej sytuacji. Rozgrywający swój trzeci mecz w Bundeslidze bramkarz Lennart Grill, złapał futbolówkę po podaniu od własnego obrońcy. W konsekwencji sędzie podyktował rzut wolny pośredni. Szansę na swojego drugiego gola zmarnował Doan. Okazję na wyrównanie miał jeszcze Demarai Gray. Jego strzał skutecznie wybronił Stefan Ortega.

W drugiej połowie nadal Bayer kontrolował grę, a  głęboko cofnięci goście starali się wychodzić z kontrą. Bramce Grilla znów zagrażali Japończycy. Najpierw po raz kolejny uderzał Doan. Kilka minut później z zimną krwią akcję wykończył Masaya Okugawa. Na tablicy wyników zrobiło się 0:2. Goście w defensywie wyglądali bardzo solidnie i dopiero w 85. minucie skapitulowali. Honorowe trafienie zanotował Patrick Schick. Na więcej piłkarzy Bosza nie było już stać i Arminia Bielefeld przełamała serię siedmiu meczów bez zwycięstwa.

Bayer Leverkusen - Arminia Bielefeld 1:2 (0:1)

Bramki: 85' Schick - 18' Doan, 57' Okugawa

Bayer: Grill - Frimpong, Tah, Tapsoba, Wendell - Amiri, Aranguiz, Demirbay (46' Alario) - Diaby (65' Wirtz), Schick, Gray (46' Bailey)

Arminia: Ortega - Brunner, Pieper, Nilsson, Lucoqi (46' Voglsammer) - Maier, Prietl, Doan (88' Cordova), Okugawa (81' Kunze), Gebauer (88' van der Horn) - Klos (81' Schipplock)

Żółte kartki: 49' Frimpong, 90+6' Wendell  - 16' Pieper

Sędzia: Sascha Stegemann