Tenis - ATP Marsylia: Miedwiediew triumfatorem turnieju
CORNUT/ Wikimedia

• Dodał: Mateusz Czuchra
  • Data publikacji: 14.03.2021, 16:38

Danił Miedwiediew po zaciętym, trzysetowym pojedynku, zwyciężył w finałowym starciu z Pierre-Huguesem Herbertem. Rosjanin za zwycięstwo w Marsylii dopisał do rankingu 250 punktów i zgarnął czek na wysokość 27 tysięcy euro.

Przed rozpoczęciem zawodów w Marsylii najbardziej zagorzali fani tenisa spodziewali się rewanżowego pojedynku za półfinałowe starcie w Australian Open,  Daniła Miedwiediewa z Stefanosem Tsitsipasem. Rosjanin wypełnił swoje obowiązki bardzo pewnie, a do decydującego starcia awansował bez straty seta. Grek natomiast odpadł w ćwierćfinale i przekreślił swoje szanse na swój trzeci triumf z rzędu w tym turnieju. Pogromca Tsitsipasa - Pierre Hugues Herbert, poszedł za ciosem w półfinałowym pojedynku i to on stanął naprzeciw Miedwiediewa w niedzielnym finale.

Początek spotkania to seria czterech wygranych gemów przez serwujących, po których nastąpiła seria przełamań. Od wygrania serwisu rywala rozpoczął Miedwiediew, ale bardzo szybko przełamaniem odpowiedział Francuz. W siódmym gemie ponownie Rosjanin udowodnił wyższość przy serwisie Herberta, a po kilkunastu minutach zapisał pierwszą część na swoje konto. Receptą na sukces trzeciej rakiety światowego rankingu była duża liczba trafień pierwszym serwisem (85% w pierwszym secie).

Druga odsłona meczu przyniosła dużo więcej wyrównanych gemów z dłuższymi wymianami. Natomiast nie wpłynęło to w żaden sposób na liczbę przegranych gemów przez serwujących. Rosjanin i Francuz konsekwentnie wygrywali swoje podania, a o losach drugiego seta zadecydował tiebreak. W nim Miedwiediew nie był w stanie utrzymać koncentracji do samego końca. 25-latek pomimo prowadzenia 4:2, przegrał pięć kolejnych punktów. Tym samym do rozstrzygnięcia finałowego pojedynku we francuskiej hali potrzebny był trzeci set.

Decydująca część tego meczu zapowiadała na powtórkę z seta poprzedniego. Obaj finaliści pewnie wygrywali swoje podania i wszystko wskazywało na drugiego tiebreaka w spotkaniu. W dziesiątym gemie chwile słabości Herberta wykorzystał jego rywal. Miedwiediew zrobił użytek z pierwszej piłki meczowej i jego 10. turniejowy triumf w rozgrywkach ATP stał się faktem.

Danił Miedwiediew (RUS) [1] - Pierre-Hugues Herbert (FRA) - 6:4, 6:7(4), 6:4