Ekstraklasa: domowa wygrana Górnika Zabrze

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 14.03.2021, 17:08

Górnik Zabrze wygrał 2:0 z Zagłębiem Lubin. Gole zdobywali Patryk Krawczyk i Alassana Manneh. Zwycięstwo pozwoliło się im przesunąć na piątą lokatę w tabeli.

Do spotkania w lepszych nastrojach mogli przystępować piłkarze Zagłębia Lubin, którzy mieli za sobą dwa świetne mecze. Z kolei Zabrzanie po wznowieniu rozgrywek wygrali tylko jedno starcie. Dość blado wypadał także mający występy w Lidze Mistrzów Richmond Boakye.

Pierwsza połowa miała wyrównany przebieg. Oba zespoły miały swoje okazje, ale tylko Górnikowi udało się zapisać trafienie. W 21. minucie gola silnym strzałem pod poprzeczkę zdobył Patryk Krawczyk. Zagłębie dążyło do wyrównania, lecz nieskuteczny był Patryk Szysz, a dobrze w bramce spisywał się Martin Chudy.

Na samym początku drugiej części gry kapitalnie z daleka uderzył Filip Starzyński. Jednak futbolówka odbiła się od słupka i wyleciała poza boisko. U gospodarzy aktywny był Boakye. Niewiele z tego wynikało, gdyż Ghańczyk po wielokroć strzelał wprost w Dominika Hładuna. W 65. minucie prowadzenie podwyższył chwile wcześniej wprowadzony Alassana Manneh. Po drugiej bramce Górnik wycofał się, oddając kontrolę gościom. Ci mogli strzelić honorowego gola za sprawą Karola Podlińskiego, Dejana Drazicia i Samuela Mraza. Za każdym razem na ich drodze stawali albo obrońcy gospodarzy, albo Chudy.  Dzięki zwycięstwu Zabrzanie wyprzedzili Lubinian w ligowej tabeli.

Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin 2:0 (1:0)

Bramki: 21' Krawczyk, 65' Manneh

Górnik: Chudy - Wiśniewski, Paluszek, Gryszkiewicz - Masouras, Prochazka, Kubica, Rostkowski (64' Rostkowski), Krawczyk (64' Manneh) - Jimenez, Boakye (88' Koj)

Zagłębie: Hładun - Chodyna, Crnomarković, Simić, Balić - Żubrowski, Drazić (88' Mraz), Szysz, Starzyński, Stoch (68' Ratajczyk) - Podliński

Żółta kartka: 15' Kubica

Sędzia: Wojciech Myć