Serie A: Juventus wygrywa i nie rezygnuje z walki o Scudetto!

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 14.03.2021, 19:55

Spotkanie 27. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy Cagliari Calcio a Juventusem FC zakończyło się zwycięstwem gości. Po hat-tricku Cristiano Ronaldo dla „Starej Damy” i trafieniu Simeone dla Cagliari padł wynik 3:1. Wojciech Szczęsny rozegrał pełne 90 minut, zaś Sebastian Walukiewicz po raz kolejny przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych.

Oba zespoły spisują się w tym sezonie diametralnie różnie. Przed tym meczem „Bianconeri” znajdowali się na trzeciej lokacie z 52 punktami na koncie i  by dalej utrzymywać szanse na mistrzostwo musieli w tym meczu zgarnąć komplet punktów. Zawodnicy „Rossoblu” byli zaś na siedemnastej pozycji i mieli 22 „oczka”. W pierwszym meczu tych drużyn w tym sezonie Juve wygrało 2:0 i również w tym meczu było zdecydowanym faworytem.

Obaj szkoleniowcy nie mogli skorzystać ze wszystkich zawodników ze swoich kadr. W ekipie prowadzonej przez Andreę Pirlo zabrakło: Rodrigo Bentancura, Gianluigiego Buffona, Paulo Dybali, Meriha Demirala, czy Aarona Ramseya. Leonardo Semplici nie mógł za to wystawić do rywalizacji Charalamposa Lykogiannisa, Leonardo Pavolettiego, Marko Roga oraz Riccardo Sottila.

Spotkanie rozpoczęło się dość wyrównanie, jednak już w 10. minucie „Stara Dama” wyszła na prowadzenie. Juan Cuadrado dośrodkował z rzutu rożnego, a bramkę głową zdobył Cristiano Ronaldo. Piętnaście minut później goście prowadzili już 2:0. Alessio Cragno sfaulował Ronaldo w polu karnym, a sam poszkodowany Portugalczyk pewnie pokonał golkipera Cagliari z „jedenastki”. Gospodarze nie otrząsnęli się jeszcze z utraty drugiego gola, a w 32. minucie stracili już trzeciego. Federico Chiesa pięknie podał do Ronaldo, a Portugalczyk potężnym uderzeniem skompletował hat-tricka. Pomimo dość wyrównanej rozgrywki Juventus po pierwszych 45 minutach prowadził 3:0.

W drugiej połowie to Cagliari miało delikatną przewagę. Niezłe okazje mieli m.in. Alfred Duncan i Joao Pedro. W końcu w 61. minucie zdobyli oni kontaktową bramkę. Gabriele Zappa ładnie podał to Giovanniego Simeone, a Argentyńczyk nie miał żadnych kłopotów z pokonaniem Wojciecha Szczęsnego. Kolejne minuty gry były jednak wyrównane i ostatecznie Juventus zwyciężył 3:1.

Wynik ten spowodował, że Juventus umocnił się na ligowym podium i nie traci dystansu do liderującego Interu Mediolan. Dla Cagliari porażka ta oznacza zaś to, że najprawdopodobniej do ostatniej kolejki ekipa z Sardynii będzie musiała walczyć o uniknięcie relegacji z Serie A.

Cagliari Calcio – Juventus FC 1:3 (0:3)

Bramki: 61’ Simeone - 10’ Ronaldo, 25’ Ronaldo(k.), 32’ Ronaldo

Cagliari: Cragno – Rugani (81’ Pereiro), Godin, Ceppitelli (69’ Klavan) – Nandez, Nainggolan, Duncan (81’ Calabresi), Marin, Zappa (70’ Asamoah) – Simeone (80’ Cerri), Pedro

Juventus: Szczęsny – Sandro (34’ Bernardeschi), de Ligt, Chiellini (70’ Bonucci), Cuadrado (83’ Frabotta) – Chiesa (83’ Arthur), Rabiot, Danilo, Kulusevski – Ronaldo, Morata (70’ McKennie)

Żółte kartki: 14’ Ronaldo, 18’ Cuadrado

Sędzia: Gianpaolo Calvarese